Częściowa specyfikacja Xiaomi Mi Mix 3 ujawniona – zdecydowanie warto na niego czekać

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, Xiaomi Mi Mix 3 zadebiutuje we wrześniu lub najpóźniej w październiku 2018 roku. Do premiery wciąż więc pozostaje jeszcze kilka dni tygodni, lecz właśnie poznaliśmy częściową specyfikację nadchodzącej nowości. Zdecydowanie warto na nią czekać.

Premiera pierwszej generacji Xiaomi Mi Mix mocno wpłynęła na rynek smartfonów. Nie dziwi więc, że producent wypuszcza kolejne modele. Do premiery przygotowywany jest już czwarty z kolei, Mi Mix 3. Najnowsze doniesienia przekonują, że warto poczekać na jego debiut.

Xiaomi Mi Mix 3 ma być pierwszym smartfonem z tej serii, wyposażonym w wyświetlacz OLED. Co więcej, ekran ma mieć rozdzielczość 2K, od której producent do tej pory stronił, a do tego zostanie z nim zintegrowany czytnik linii papilarnych. Będzie to więc iście flagowy zestaw.

Sercem urządzenia ma być ośmiordzeniowy (8x Kryo 3385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym. Na pokładzie znajdzie się też wsparcie dla ładowania bezprzewodowego Qi i kamerka 20 Mpix. W Xiaomi Mi Mix 3 nie będzie się ona jednak znajdowała na dolnej ramce, jak  ma to miejsce we wszystkich poprzednikach – w tym modelu producent zdecydował się na wysuwany moduł, jak w Vivo NEX.

Serwis źródłowy podaje również, że smartfon ma kosztować 3899 juanów, tj. równowartość ~2050 złotych. Nie wiadomo jednak, czy mowa tu o modelu bazowym, czy o nieco wyższej konfiguracji, bowiem to dość wysoka kwota. Dla przypomnienia, ceny Xiaomi Mi Mix 2S zaczynały się od 3299 juanów, a kończyły na 3999 juanów.

Jak wspomniałem na początku, Xiaomi Mi Mix 3 ma zadebiutować we wrześniu lub najpóźniej w październiku 2018 roku. Według jednego z przecieków, smartfon może ujrzeć światło dokładnie 15 września, lecz sam producent tego nie potwierdził, więc czekamy na oficjalną zapowiedź premiery następcy Xiaomi Mi Mix 2S.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/07/05/xiaomi-mi-mix-3-ladny-bezramkowy/

Źródło: cnmo przez GizmoChina