Części do iPada mini kosztują ok. 188 dolarów - Tabletowo.pl

Części do iPada mini kosztują ok. 188 dolarów

Tabletowo.pl Części do iPada mini kosztują ok. 188 dolarów Apple Nowości Plotki / Przecieki

Najtańszy iPad mini w Stanach kosztuje 329 dolarów (16GB, WiFi), najdroższy – 659 dolarów (64GB, LTE). Pewnie zastanawiacie się jaki jest koszt wyprodukowania urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka – tego niestety Wam nie powiem. Mogę jednak podsunąć prawdopodobny koszt komponentów użytych do stworzenia najnowszego tabletu koncernu z Cupertino.

Według IHS (znanego wcześniej jako iSuppli), łączna cena podzespołów wykorzystanych przy budowaniu najtańszego iPada mini (16GB, WiFi), to ok. 188 dolarów.

Specjalnie używam sformułowania „koszt komponentów” (w tym wyświetlacza od LG Display i AU Optronics czy procesora od Samsunga). Do końcowej ceny urządzenia należy bowiem doliczyć dodatkowe koszty (inżynierowie, oprogramowanie, transport i wiele innych), o których sporo osób zapomina, twierdząc, że Apple narzuca na swoje produkty bardzo wysoką marżę.

Warto przypomnieć, że cena iPada mini w Polsce zaczyna się od 1449 złotych. Najnowszy tablet Apple nie spowodował wielkiego „iPadominiowego” szału, przez co bez większego problemu można go wciąż nabyć w sklepach stacjonarnych oraz za pośrednictwem Apple Store (w tym przypadku wysyłka: 2 tygodnie).

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona