iPhone 7 iPhone 7 Plus

iPhone 7 w nowej, czerwonej wersji kolorystycznej, aby wesprzeć walkę z HIV i AIDS

Kiedy Apple wprowadza do oferty nowy produkt, zazwyczaj organizuje huczną konferencję. Tym razem jednak koncern zdecydował się „cichcem” wzbogacić swoje portfolio o kilka nowości. Jedną z nich jest iPhone 7 i 7 Plus w czerwonej wersji kolorystycznej. Ale nie jest to po prostu kolejny wariant. Stworzono go bowiem w szczytnym celu.

Reklama

Apple od lat wspiera inicjatywę (RED), której zadaniem jest walka z HIV i AIDS w Afryce (Ghanie, Lesotho, Rwandzie, Republice Południowej Afryki, Suazi, Tanzanii, Kenii i Zambii). Dzięki zebranym pieniądzom, finansowane są doradztwo, badania oraz leki, zapobiegające przenoszeniu wirusów z matki na dziecko. Do tej pory udało się już pozyskać na ten cel ponad 130 milionów dolarów amerykańskich. To naprawdę ogromna kwota, która uratowała wiele istnień ludzkich przed chorobą (tylko jeden dolar wystarczy na trzydniową dawkę leku).

Reklama
iPhone 7

Czerwony iPhone 7 i 7 Plus to już kolejny produkt, który pomoże w walce z HIV i AIDS. Do tej pory na ten cel przekazywano część zysków ze sprzedaży m.in. czerwonego, silikonowego etui do iPhone’a, czerwonego Etui Smart Battery Case, czerwonego paska do Apple Watch, czerwonego iPoda shuffle, nano i touch oraz czerwonej nakładki Smart Cover do iPada.

iPhone 7 i 7 Plus w czerwonej wersji kolorystycznej dostępny jest tylko w wersji ze 128GB i 256GB pamięcią wewnętrzną. Ceny są dokładnie takie same, jak w przypadku pozostałych wariantów i wynoszą:

  • 3879 złotych (iPhone 7 128GB),
  • 4399 złotych (iPhone 7 256GB),
  • 4479 złotych (iPhone 7 Plus 128GB),
  • 4999 złotych (iPhone 7 Plus 256GB).

Sprzedaż rozpocznie się 24 marca o godzinie 16:01.

Źródło: Apple