fot. Apple

Nie masz kasy na czerwonego iPhone’a 8? Za 199 zł kup więc etui Product RED do swojego iPhone’a X

A jeśli masz do dyspozycji większy plik gotówki, możesz też kupić etui za 249 złotych lub nawet za 479 złotych

Apple wczoraj zaprezentowało czerwone iPhone’y 8 i 8 Plus, a już dzisiaj rozpoczęło ich sprzedaż, również w Polsce. Właściciele iPhone’a X mogli poczuć się pominięci, lecz producent daje im możliwość dołączenia do społeczności (PRODUCT) RED – wystarczy, że kupią etui za co najmniej 199 złotych. Do wyboru są jednak także takie za 249 złotych, a nawet 479 złotych.

Czerwone iPhone’y 8 i 8 Plus wyróżniają się tym, że są… czerwone. Kolor obudowy to jedyne, co je odróżnia od pozostałych wersji kolorystycznych. Smartfony kosztują też dokładnie tyle samo, co dotychczas dostępne warianty: iPhone 8 64 GB – 3479 złotych, iPhone 8 256 GB – 4229 złotych, iPhone 8 Plus 64 GB – 3979 złotych, iPhone 8 Plus 256 GB – 4729 złotych (ceny z polskiej strony Apple).

Reklama

Kupując jednak czerwonego iPhone’a 8 lub 8 Plus, klienci jednocześnie wspierają inicjatywę (RED), która ma na celu walkę z HIV i AIDS, m.in. dzięki zapobieganiu przenoszenia wirusa z zarażonej matki na dziecko, znajdujące się w jej łonie. Od każdego sprzedanego egzemplarza (PRODUCT) RED Apple przekazuje „jakąś” (bliżej nieokreśloną) kwotę do Globalnego Funduszu, który później przeznacza zebrane środki na swoje działania w Ghanie, Lesotho, Rwandzie, Republice Południowej Afryki, Suazi, Tanzanii, Kenii i Zambii. Przy okazji warto dodać, że zaledwie jeden dolar amerykański wystarczy na zakup trzydniowej dawki leki, ratującego życie.

Wiele osób mimo wszystko liczyło na to, że Apple wprowadzi na rynek również czerwoną wersję iPhone’a X. Tak się – czego się w sumie można było spodziewać – nie stało. Producent nie pozostawia jednak właścicieli jubileuszowego iPhone’a z niczym. Oni również mogą wesprzeć inicjatywę (RED), kupując czerwone etui (PRODUCT) RED. Do wyboru są trzy: silikonowe za 199 złotych, skórzane za 249 złotych i skórzane typu flip cover za 479 złotych.

Przy okazji warto dodać, że pojawiły się też nowe paski z klasyczną klamrą do Apple Watch z serii (PRODUCT) RED. Oprócz tego, dostępne są również słuchawki bezprzewodowe Beats Solo3 Wireless (1299 złotych), przenośny głośnik Beats Pill+ (899 złotych), iPod touch (990 złotych za 32 GB i 1490 złotych za 128 GB) oraz nakładka Smart Cover na iPada.

Źródło: Apple