Czekając na nowego iPada mini | Tabletowo.pl

Czekając na nowego iPada mini

Dołącz do dyskusji 0

Apple nie porzuca linii małych tabletów. Już we wrześniu miałby pojawić się iPad mini 5 – sugerują ostatnie doniesienia. Wyposażony w część rozwiązań wprowadzonych w iPadzie Pro.

Według najnowszych informacji – oczywiście niepotwierdzonych – iPad mini 5 pojawi się we wrześniu, będzie cieńszy i chudszy od swojego poprzednika, ale zarazem mocniejszy – dzięki wykorzystaniu stopu aluminium używanego w iPhone 6s.

Nowy tablet Apple miałby też oferować kilka funkcji, które pojawiły się wcześniej w iPhonach – np. technologię 3D Touch, czyli rozpoznawanie siły nacisku palca na ekran. Oprócz tego w tablecie pojawiłby się najnowszy procesor Apple, czyli A9. Do tego dwie kamerki – 8 Mpix na tylnej obudowie i 1,2 Mpix z przodu do rozmów wideo.

Według pogłosek, Apple ma też pracować nad własną wersję szybkiego ładowania mobilnych urządzeń, czyli odpowiedzią na technologię Quick Charge firmy Qualcomm. Osobiście wątpię jednak, aby to rozwiązanie miało być wprowadzone w iPadzie mini 5. Prędzej pojawi się ono w iPhone 7, a następnie będzie wdrażane w kolejnych urządzeniach.

Apple najprawdopodobniej porzuci wersję z 16 GB pamięci wewnętrznej, a iPad mini 5 pojawi się od 32 GB w górę. Do tego trzeba wspomnieć o kolorystyce – urządzenia ma być dostępne również w kolorze Rose Gold. Ceny w USA mają rozpoczynać się od 399 dolarów.

Źródło: Yibada

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona