Czeka nas wysyp 11-calowych tabletów z Windows 8 za 300 dolarów?

Piotr dzisiaj pisał, że Microsoft zamierza pokazać nowe tablety z Windows 8, których cena nie będzie przekraczać 200 dolarów. Będzie to możliwe dzięki zmianie wymagań minimalnych takich urządzeń, które teraz muszą być wyposażone w co najmniej 1 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Czy ta decyzja opłaci się Microsoftowi – zobaczymy dopiero za kilka miesięcy. Jednak oprócz takich tabletów możemy się też spodziewać wysypu 11-calowych urządzeń, tańszych niż 300 dolarów!

Według przecieków Sony i Acer zamierzają pokazać tablety z 11,6-calowymi lub większymi wyświetlaczami. Ich ceny mają być bardzo atrakcyjne, ponieważ będą wynosić około 300 dolarów. Możemy się ich spodziewać w trzecim kwartale tego roku. Jednak niektóre źródła podają, że już w lipcu poznamy te urządzenia. Nie wiadomo niestety jaka dokładnie będzie specyfikacja takich tabletów, ale na pewno nie będzie ona zbyt mocna.

Moim zdaniem jest to bardzo ciekawy ruch, ponieważ tablety coraz częściej służą również do pracy, a nie tylko do przeglądania sieci. Pełny Windows 8.1 w połączeniu z 11-calowym wyświetlaczem daje duże możliwości. Jeśli będą one miały również warianty z doczepianą klawiaturą, to szykuje się kilka ciekawych konkurentów dla Asusa T200. A Waszym zdaniem przydałoby się kilka takich dachówek na rynku?