Czasowe wyciszanie znajomych na Facebooku? Nowa funkcja już w przygotowaniu

Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu „strzelić focha” lub mieć kogoś serdecznie dosyć, albo też mieć po prostu ochotę odciąć się na chwilę od kontaktu z jakimś znajomym. W czasach portali społecznościowych „obrażanie się” nie jest jednak takie proste. Sytuacji tej może zaradzić Facebook wraz z wprowadzeniem nowej funkcji.

Do tej pory możliwości, aby odciąć się od denerwującego nas użytkownika na Facebooku, były mocno ograniczone i przy okazji raczej radykalne. Mogliśmy zaprzestać obserwowania delikwenta lub kombinować z listami (dalsi znajomi itp.), usunąć go ze znajomych lub – w skrajnych przypadkach – zdecydować się na blokadę. Każda z tych opcji niesie za sobą jednak inne niedogodności. Pierwsza z nich wymaga czasu, uwagi i… dobrej pamięci (aby nie zapomnieć, żeby naszego kolegę/koleżankę z powrotem przywrócić na główną listę, kiedy to pierwsza złość minie i spór zostanie zażegnany przy np. kuflu dobrego piwa). Druga i trzecia metoda, moim zdaniem, to z kolei rozwiązania zbyt radykalne. W czasach, kiedy wielu z nas przywiązuje bardzo dużą uwagę do internetowych znajomości, usunięcie lub blokada na Facebooku niejednokrotnie równoznaczna jest z ukróceniem wszelkich kontaktów.

Do tej pory brakowało opcji pośredniej. Piszę „do tej pory”, ponieważ Facebook rozpoczął testy nowej funkcji. Dzięki niej otrzymamy możliwość wyciszenia postów od stron i znajomych, których nie chcemy widzieć, na 24 godziny, 7 lub 30 dni.

Facebook Snooze (fot. TechCrunch)

Nowa funkcja jest genialna w swej prostocie i, przyznajcie sami, jako nieliczna z tych, wprowadzanych przez Facebooka może znaleźć sensowne zastosowanie. Okres wakacyjny, a my nie chcemy oglądać zdjęć naszych znajomych z ciepłych krajów? Nie musimy. Mistrzostwa świata w piłce nożnej i nasz nieznośny znajomy-zagorzały kibic? Od teraz nie będzie z nim problemu. Kolega, z którym mamy ciche dni itd. Przykłady zastosowań nowej funkcji można mnożyć w nieskończoność.

Kiedy zostanie wprowadzona nowa funkcja – tego na razie nie wiadomo. Zazwyczaj jednak Facebook robi to ekspresowo i w ilościach hurtowych, także powinniśmy się spodziewać jej debiutu w ciągu najbliższych dni lub kilku tygodni. Kiedy to się już stanie, „obrażanie się” na Facebooku będzie prostsze niż kiedykolwiek.

Źródło: TechCrunch via Android Authority