Cyfrowy Polsat wykupił pakiet kontrolny w Netia, a do tego kupił jeszcze kilka stacji telewizyjnych | Tabletowo.pl

Cyfrowy Polsat wykupił pakiet kontrolny w Netia, a do tego kupił jeszcze kilka stacji telewizyjnych

Dołącz do dyskusji 0

Cyfrowy Polsat już teraz jest jednym z największych przedsiębiorstw, dostarczających do polskich domów telewizję, internet i masę innych usług. Teraz, po przejęciu Netii i kilku stacji telewizyjnych, będzie jeszcze większym, wręcz ogromnym.

Jeżeli chodzi o Netię, to Cyfrowy Polsat zlecił nabycie pakietu około 32% akcji spółki od dwóch akcjonariuszy: Mennicy Polskiej i FIP11 FIZAN. Cena nabycia została ustalona na łączną kwotę 638,8 milionów złotych. W następnej kolejności zamierza ogłosić wezwanie w celu osiągnięcia udziału wynoszącego nie więcej niż 66% ogólnej liczby głosów w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Dzięki temu to właśnie CP będzie nowym, głównym decydentem w Netii.

To jednak nie koniec zakupów, jakimi pochwalił się dziś Cyfrowy Polsat. Spółka poinformowała również, że w wyniku umowy zawartej z Grupą ZPR Media nabyła 100% udziałów w spółkach, posiadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz 34% udziałów w spółce, będącej właścicielem stacji Fokus TV i Nowa TV. Jednocześnie też zawarła umowę przedwstępną zakupu kolejnych 15% udziałów w tej spółce w przyszłości. Łączna wartość całej transakcji to około 103 miliony złotych. Co ciekawe, CP ma te pieniądze i nie będzie musiał brać na ten cel kredytu.

Oczywiście Cyfrowy Polsat nie zakupił wszystkiego, co wymieniłem powyżej, bo mu się tak podobało. Dzięki przejęciu pakietu kontrolnego w Netii do jego bazy dołączy milion klientów indywidualnych, którym będzie mógł coś dosprzedać ze swojej oferty. Nowe kanały uzupełnią z kolei jego portfolio, przede wszystkim jego muzyczną część. Przy okazji to naturalnie także nowi widzowie i odbiorcy tak kochanych przez wszystkich reklam ;)

Źródło: informacja prasowa (Netia), informacja prasowa (kanały telewizyjne)

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona