CyanogenMod przedstawia GalleryNext | Tabletowo.pl

CyanogenMod przedstawia GalleryNext

Dołącz do dyskusji 0

gallerynext[1]

W czasach, w których większość z nas ani na moment nie rozstaje się ze swoim aparatem, a termin „selfie” został uznany przez słownik oksfordzki za najważniejsze słowo 2013 roku, ogarnięcie rosnącej w mgnieniu oka kolekcji cyfrowych fotografii może wydawać się nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzą twórcy popularnego CyanogenMod, którzy postanowili ułatwić nam nieco korzystanie z naszych wirtualnych galerii.

Ich najnowsze dzieło, noszące nazwę GalleryNext, to aplikacja która ma w znacznej mierze uprościć zarządzanie dużą ilością zdjęć. Mimo iż raczej nie mamy tu do czynienia z żadną rewolucją, to jednak może się ona okazać ciekawą alternatywą dla aktualnie dostępnych rozwiązań. GalleryNext stawia bowiem na silną integrację z serwisami społecznościowymi i systemami przechowywania plików w chmurze, dzięki czemu w jednym miejscu zobaczymy nie tylko zdjęcia znajdujące się obecnie na naszym tablecie, ale też te pochodzące z przypisanych kont serwisów Flickr, Picasa, Facebook i Dropbox. Jeśli dodamy do tego możliwość automatycznego grupowania zdjęć na podstawie metadanych (np. data i miejsce wykonania) oraz pełne wsparcie dla plików gif i materiałów wideo, otrzymamy prostą, acz całkiem użyteczną aplikację, która z pewnością zyska sobie niemałe grono użytkowników.

Aktualnie prace nad GalleryNext znajdują się na etapie otwartych testów Beta. By móc wziąć w nich udział należy jednak najpierw dołączyć do społeczności serwisu Google +.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona