CyanogenMod na HP TouchPad – sprawne WiFi i Android Market

Wyprzedaż zapasów magazynowych HP TouchPad (pracującego oryginalnie w oparciu o WebOS) spowodowała, że jeden z najgorzej sprzedających się tabletów, znalazł się nagle w czołówce najpopularniejszych. Oczywiście wszyscy zdają sobie sprawę, że wzmożone zainteresowanie modelem jest wyłącznie chwilowe, ale osoby, które go zakupiły dobrze wiedziały, co robią. Zwłaszcza te, które od początku były świadome, że już niebawem zostanie udostępniony CyanogenMod.

Do osiągnięcia całkowicie sprawnego działania Androida na HP TouchPad jeszcze trochę czasu potrzeba, niemniej jednak warto przyjrzeć się na jakim etapie obecnie są prace. A trzeba przyznać, że jest naprawdę nieźle!

Przede wszystkim działa obsługa ekranu poprzez dotyk, połączenie z internetem przez WiFi, Android Market z możliwością instalowania gier oraz akcelerometr – zarówno w grach, jak i przy zmianie orientacji wyświetlanego obrazu na ekranie. Ale nie ma róży bez kolców – na razie nie działa sporo aplikacji, w tym oficjalna YouTube (rozwiązaniem jest oglądanie klipów na stronie YouTube).

Jeszcze trochę z całą stanowczością posiadacze HP TouchPad będą mogli się wszystkim chwalić, że kupili „tablet z Androidem za 99 dolarów” ;) Zobaczcie tylko jak CyanogenMod radzi sobie na tablecie HP – śmiga aż miło mimo tego, że jeszcze wymaga sporo dopracowania:

źródło