CyanogenMod 9 debiutuje na Samsungu Galaxy Tab - Tabletowo.pl

CyanogenMod 9 debiutuje na Samsungu Galaxy Tab

Tabletowo.pl CyanogenMod 9 debiutuje na Samsungu Galaxy Tab Nowości Samsung

Samsung Galaxy Tab to tablet, który, choć chwila jego świetności dawno minęła, nie został zapomniany. Jego producent podjął decyzję, że urządzenie nie otrzyma aktualizacji oprogramowania do wersji Android Ice Cream Sandwich, a to spotkało się ze sprzeciwem ze strony społeczności fanów. Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że niektórzy spośród nich są współtwórcami forum XDA Developers, którego użytkownicy słyną z tworzenia specjalnie zmodyfikowanych wersji oprogramowania zwykle Android dedykowanych smartfonom i tabletom, których wsparcie ze strony producentów zostało anulowane.

Właścicieli oryginalnych tabletów Samsung Galaxy Tab ucieszy fakt, że trwają prace nad stworzeniem w pełni funkcjonalnej wersji oprogramowania CyanogenMod 9 na te urządzenia. CyanogenMod 9 jest oparty na kodzie systemu operacyjnego Android Ice Cream Sandwich i zawiera jego najważniejsze elementy, w tym zmieniony interfejs oraz bardziej szczegółowe ustawienia.

Przygotowany przez użytkowników XDA Developers CyanogenMod 9 na Galaxy Tab wciąż jest w fazie rozwojowej i daleko mu do oprogramowania, z którego można byłoby korzystać na co dzień. Aktualnie nie działa aparat fotograficzny oraz kilka innych, bliżej nieokreślonych funkcji.

Jeżeli nie obawiacie się ewentualnych problemów i za wszelką cenę chcecie tchnąć nowe życie w swojego Galaxy Tab, poradnik, jak zainstalować CyanogenMod 9 oraz więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.

via Pocket Now

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona