Cyanogen ma zupełnie nowe logo

brand_reveal_5

Wszelkie zmiany są bardzo istotne dla każdej firmy i trzeba je robić bardzo rozważnie. Cyanogenmod jest już ugruntowaną marką w mobilnym półświatku. Cyanogen Inc. zdecydowała, że zmieni swoje oblicze i w związku z tym zaprezentowała zupełnie nowe logo. 

Firma stawia na trzy filary – personalizacja, bezpieczeństwo i otwarte oprogramowanie. Chce tworzyć nową markę. Sądzę, że chodzi tutaj o wypłynięcie na szersze wody i zaprezentowanie się w pewien sposób od nowa. Do tej pory CM był i jest bardzo dobrze znany, ale tylko wśród zainteresowanych tematem. Po współpracy z chińskimi producentami widać, że Cyanogen Inc. ma apetyt na więcej.

brand_reveal_2

brand_reveal_1

Teraz przyszło nowe logo, bardzo minimalistyczne i proste – jest zgodne ze wszystkimi obecnie panującymi trendami. Kolorystycznie w pełni nawiązuje do kolorystyki CM, a w logotypie skrywa się literka C. Trzeba przyznać, że projektanci zachowali się bardzo wstrzemięźliwie.

A co z Cidem? Cyanogenmod ma swoją maskotkę, która nazywa się Cid. Jest to ludzkich kształtów kosmita(?). W komunikacie prasowym firmy czytamy, że Cid jest silniejszy, niż kiedykolwiek i że jest społecznością. I gdyby nie owa społeczność, to cały projekt CM nie miałby racji bytu. Na stronie firmy są też podziękowania użytkownikom za to, że są z Cyanogenmodem od początku.

brand_reveal_4

Kto wie, może wraz z nowym logo przyjdzie też nowy wygląd systemu. Nie myślę tu konkretnie o nakładce Cyanogen, ale o kosmetycznych zmianach, które pozwolą systemowi bardziej się wyróżniać.

źródło