Cyanogen Inc. zamknie swoje biuro w Seattle w ciągu miesiąca, będą kolejne zwolnienia | Tabletowo.pl

Cyanogen Inc. zamknie swoje biuro w Seattle w ciągu miesiąca, będą kolejne zwolnienia

Dołącz do dyskusji 0

Według źródeł zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz firmy, Cyanogen Inc. zbliża się do swojego kresu. Nie tak dawno spora część załogi musiała szukać sobie nowej pracy, a teraz zgodnie z wewnętrzną korespondencją firmy, jej siedziba w Seattle zostanie zamknięta do końca roku (czyli w ciągu miesiąca). Niewiele osób wydaje się być zaskoczonych taką decyzją.

Pojawiają się głosy, że jedną z osób, które opuszczą Cyanogen Inc. będzie również sam Steve Kondik – współzałożyciel spółki. Kondik został usunięty z jej zarządu, rzekomo w ramach przetasowań na stanowiskach kierowniczych. Był to ten sam czas, gdy prezes firmy, Kirk McMaster oddał biuro szefa w ręce Lior Tala. Kondik obecnie pracuje na stanowisku Chief Science Officer, choć nie do końca wiadomo, z czym się ten przydział wiąże, oprócz zmniejszonego wpływu na najważniejsze decyzje w firmie.

Steve Kondik

Steve Kondik

Niektórzy są zdania, że odcięcie biura w Seattle świadczy jedynie o tym, że Cyanogen Inc. przeniesie się do mniejszego biura w Palo Alto, w którym funkcjonują kolejne dwa biura, odpowiedzialne za tworzenie oprogramowania na Androida. W obu dokonano już cięć personalnych.

Cyanogen Inc. na razie nie komentuje sprawy.

źródło: AndroidPolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona