1/4 europejskich lekarzy zawodowo używa iPada

1/4 europejskich lekarzy zawodowo używa iPada

1/4 europejskich lekarzy zawodowo używa iPada

Firma Manhattan Research postanowiła sprawdzić, jak to jest z używaniem iPada w medycynie. Okazało się, że aż 1/4 europejskich lekarzy używa iPada w swojej pracy.

Powodów jest wiele. Najbardziej podstawowym  jest przeszukiwanie Sieci celem znalezienia istotnych informacji czy artykułów związanych z wykonywaną na co dzień pracą. Wielu lekarzy przy pomocy iPada obrazuje również pacjentom różne ciekawostki dotyczące przeprowadzanych zabiegów itd.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

W App Storze aplikacji związanych z medycyną nie brakuje. Można znaleźć różne encyklopedie leków, interaktywne schematy układów anatomicznych i wiele innych ciekawostek. Jednak iPad to nie jest sprzęt stworzony specjalnie z myślą o medykach. Mimo że tego rodzaju urządzenie z odpowiednim, profesjonalnym oprogramowaniem byłoby świetnym narzędziem pracy każdego lekarza, nim nadejdą takie czasy, jeszcze trochę czasu minie, a już na pewno w Polsce.

Raport od Manhattan Research został stworzony na podstawie internetowej ankiety, więc realne dane mogą się nieco różnić od tych wynikających z sondy, ale nawet zakładając, że 10% europejskich lekarzy wykorzystuje iPada na co dzień w pracy, to i tak jest to wspaniały wynik. Choć pewnie Polska ma w tym niewielki udział.

źródło