Cubot Rainbow 2 - kolejny, budżetowy "chińczyk" z podwójnym aparatem. A do tego bardzo kolorowy 19
Cubot Rainbow 2

Cubot Rainbow 2 – kolejny, budżetowy „chińczyk” z podwójnym aparatem. A do tego bardzo kolorowy

Podwójny aparat w smartfonie już nie wywołuje takiego efektu „wow”, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Rozwiązanie to bowiem „spowszedniało” i przestało być „luksusowe”. Szczególnie, że od pewnego czasu znaleźć je można w coraz większej liczbie tanich, chińskich smartfonów. Wkrótce do tego grona dołączy także Cubot Rainbow 2.

Smartfon ma oficjalnie zadebiutować oraz trafić do sprzedaży w marcu. Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztować, ale patrząc zarówno na grafiki promocyjne, jak i listę parametrów można się spodziewać, że cena nie powinna znacznie przekroczyć poziomu 100 dolarów (jeżeli w ogóle to zrobi).

Specyfikacja Cubot Rainbow 2 obejmować ma przede wszystkim – wspomniany już – podwójny aparat główny. Jedno oczko ma mieć 13 Mpix i f/2.0, natomiast drugie 2 Mpix. To ostatnie ma rejestrować dane o głębi, dzięki czemu użytkownik będzie mógł uzyskać efekt rozmazanego tła. Według mnie to po prostu zwykły „bajer”, jednak wszyscy producenci dość mocno to promują i starają się wmówić użytkownikom, że jest to coś naprawdę świetnego.

Pozostała część listy parametrów Cubot Rainbow 2 obejmować ma m.in. 5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości HD (720×1280; ppi=294), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737 1,3 GHz z układem graficznym Mali-T720 MediaTek MT6580A 1,3 GHz z Mali-400, 1GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (+microSD do 256GB), kamerkę 5 Mpix na przodzie z pojedynczą diodą doświetlającą i akumulator o pojemności 2350 mAh. Smartfon pracować będzie od razu po wyjęcia z pudełka pod kontrolą Androida 7.0 Nougat.

Niewątpliwą zaletą Cubot Rainbow 2 może okazać się fakt, że producent zaplanował pięć wersji kolorystycznych, w tym dwie dość „niestandardowe”: czerwoną i niebieską. Przynajmniej na grafikach promocyjnych prezentują się naprawdę intrygująco (choć czarna i złota też są niczego sobie) – oby w rzeczywistości było tak samo. Jest jeszcze biała.

Źródło: GizChina