Cube iWork 8 Air – nieźle wyposażony tablet z Dual Boot za… niecałe 100 dolarów | Tabletowo.pl

Cube iWork 8 Air – nieźle wyposażony tablet z Dual Boot za… niecałe 100 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Nowości tabletowe, jakie ukazały się w ostatnim czasie można policzyć na palcach jednej, no dobra, dwóch rąk. To kiepski wynik, ale nie jest żadną tajemnicą, że ten segment rynku najzwyczajniej w świecie swój złoty okres ma już dawno za sobą. Teraz jednak pojawił się ciekawy Cube iWork 8 Air – za niecałe 100 dolarów oferuje naprawdę przyzwoitą specyfikację techniczną.

Nie zdziwię się, jeśli po przeczytaniu tytułu mieliście (całkiem naturalne, a i owszem) skojarzenie z iPadem Air. Cube iWork 8 Air nie ma z nim jednak nic wspólnego, oprócz jednoznacznie kojarzącej się nazwy. Tablet wyposażono bowiem w 8-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1200×1920), czterordzeniowy procesor Intel Atom Cherry Trail Z8300 o częstotliwości taktowania 1,44 GHz oraz 2GB RAM. Użytkownik ma też do dyspozycji 32 GB pamięci wewnętrznej, ale w razie potrzeby może ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

Dużą zaletą Cube iWork 8 Air jest fakt, że jest to tablet z Dual Boot, a więc z preinstalowanymi dwoma systemami operacyjnymi. W jego przypadku jest to Android 5.1 Lollipop oraz Windows 10. Dzięki temu w jeszcze większym stopniu będzie można wykorzystać potencjał, jaki drzemie w tym urządzeniu.

Łączność w Cube iWork 8 Air zapewniają moduły: Bluetooth 4.0 i Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz złącza: słuchawkowe 3,5 mm, microUSB i micro HDMI. Zabrakło natomiast GPS i 3G/LTE. Do dyspozycji użytkownika pozostaje jeszcze aparat główny oraz kamerka na przodzie – obie mają matrycę 2 Mpix.

Energię do pracy dostarcza akumulator o pojemności 3500 mAh. Całość ma wymiary 213,38×127,09×9,8 mm i waży 339 gramów. W sprzedaży dostępny jest jedynie biały wariant kolorystyczny.

Źródło: GearBestTGF przez GizChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona