Cube i9 - chiński Surface Pro 4 za połowę wartości oryginału | Tabletowo.pl

Cube i9 – chiński Surface Pro 4 za połowę wartości oryginału

Dołącz do dyskusji 0

Po nowościach prezentowanych na CES zdecydowanie było widać kierunek rozwoju hybryd – ekran 12 cali, dodatkowa klawiatura i nóżka, często będąca integralną częścią obudowy tabletu. Kolejnym przedstawicielem gatunku jest Cube i9.

Ostatnie lata niewątpliwie należały do tabletów (i hybryd) Androidem. Rynek tabletów można już uznać za mocno nasycony, przez co producenci znaleźli kolejną niszę – hybrydy z Windowsem. I dobrze, bo oferują dużo większą funkcjonalność niż wspomniany Android, czym z miesiąca na miesiąc zyskują coraz większą rzeszę odbiorców. I nie ma się co dziwić, że w sprzedaży debiutują kolejne tego typu produkty od chińskich firm.

Cube i9 jest interesujący przede wszystkim ze względu na stosunek parametrów do ceny. Urządzenie zosało wycenione na ok. 500 dolarów, co wydaje się całkiem rozsądną kwotą jak na to, co oferuje. Zwłaszcza dość szaleńczo porównując go do Microsoft Surface Pro 4, którego cena… powiedzmy łagodnie, do najniższych nie należy (od 4299 złotych).

Urządzenie zostało wyposażone przede wszystkim w 12,2-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, procesor Intel Core M Skylake – m3-6Y30, 4GB pamięci operacyjnej RAM oraz dysk SSD o pojemności 128GB. Do tego dochodzi oczywiście dedykowana klawiatura z touchpadem oraz nóżka wbudowana w obudowę tabletu.

Wśród jego komponentów znajdziemy też akumulator o pojemności 5000 mAh, aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, Bluetooth, WiFi, slot kart microSD oraz port USB 3.1 typu C.

Co sądzicie o nowości od Cube?

źródło: liliputing

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona