Sony PlayStation 4 (fot. Sony)

Cross-play dostępny dla właścicieli PlayStation 4. Na razie jednak tylko w fazie beta i wyłącznie w Fortnite

Na rynku konsol panuje spora konkurencja, ale – przynajmniej według deklaracji Sony – to właśnie PlayStation 4 jest najlepiej sprzedającą się konsolą na świecie. Niejeden jej właściciel (całkiem słusznie) narzekał jednak, że nie ma możliwości grania ze znajomymi, którzy posiadają konkurencyjne urządzenie. Coś w tej kwestii nareszcie ruszyło, ponieważ Japończycy poinformowali dziś, że udostępniają rozgrywkę międzyplatformową, aczkolwiek na razie jedynie w fazie beta i wyłącznie w Fortnite.

Chociaż PlayStation 4 jest najlepiej sprzedającą się konsolą na świecie, to nie jest jedyną, dostępną na rynku. Konkurencja jest korzystna z punktu widzenia klienta, jednak dla producentów już niekoniecznie. Ci ostatni nie mogą jednak pozostawać głusi na głosy użytkowników, a niezadowolenia z hermetycznego zamknięcia Sony na konkurencyjne platformy nie sposób było nie zauważyć.

W opublikowanym dziś na blogu Sony komunikacie producent nie ukrywa, że zadaje sobie sprawę z tego, iż właściciele PlayStation 4 czekają z niecierpliwością na udostępnienie rozgrywki międzyplatformowej. Zanim jednak to się stanie, najpierw muszą zostać przeprowadzone beta testy, podczas których Japończycy upewnią się, że nie wpłynie to negatywnie na jakość rozgrywki, a i od strony technicznej wszystko będzie działać jak trzeba.

Na pierwszy ogień poszło Fortnite, czyli jeden z najgorętszych obecnie tytułów. Właściciele PlayStation 4 mogą od teraz grać z osobami, wykorzystującymi do rozgrywki platformy Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Windows i MacOS.

Oczywiście udostępnienie cross-playu na PlayStation 4 wcale nie musi oznaczać, że wkrótce użytkownicy będą mogli grać również w inne tytuły, chociaż taki Sony ma cel. Wszystko może zależeć od tego, jak wypadną testy. Producent deklaruje, że postara się wdrożyć możliwość rozgrywki międzyplatformowej, ale czy rzeczywiście mu się to uda – pokaże to najbliższa przyszłość.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/04/29/poradnik-jaka-konsole-do-grania-wybrac/

Źródło: Sony