Cristiano Ronaldo znika z okładki gry FIFA 19. Piłkarz wywołuje zbyt duże kontrowersje

„Jak to mówią młodzi ludzie: masakracja”. Co prawda Cristiano Ronaldo najpewniej nie będzie z tego powodu płakać, ale Electronic Arts podjęło decyzję o usunięciu wizerunku tego piłkarza z okładki FIFY 19, menu głównego gry i jej kilku innych eksponowanych elementów. Wszystko z powodu podejrzeń o przestępstwo na tle seksualnym.

FIFA 19 dostępna jest dla graczy już od września ubiegłego roku. W materiałach promocyjnych, jak i na okładkach gry występował dotąd Cristiano Ronaldo, ale teraz ulegnie to zmianie. Electronic Arts zamierza zmienić identyfikację wizualną gry. Na jej okładkę trafią teraz: Neymar, Paulo Dybala oraz Kevin de Bruyne.

Reklama
Nowa okładka FIFY 2019. Paulo Dybala wącha dłoń.

Podobizny powyższych graczy pojawią się także w menu głównym FIFY 19. Na niektórych planszach zobaczymy także Alex Morgan, zawodową piłkarkę grającą w barwach Stanów Zjednoczonych. Oczywiście Cristiano Ronaldo nadal będzie występował w grze i figurował jako grywalny zawodnik.

Gdzie jest Cristiano?

Nie ma żadnych wątpliwości, że Cristiano Ronaldo zniknął z reklam i okładek gry FIFA 19 ze względu na jego nadszarpniętą opinię. Kontrowersje związane z oszustwami podatkowymi Ronaldo ciągną się za nim już dłuższy czas, a swój finał miały w sądzie, gdzie piłkarz zgodził się zapłacić karę w wysokości 18,8 mln euro.

Prawdziwym problemem okazały się jednak inne okoliczności – Ronaldo niedawno zmierzył się z oskarżeniami o gwałt, którego piłkarz miał dopuścić się w 2009 roku. Tego typu sprawy są odbierane przez opinię publiczną znacznie gorzej niż malwersacje podatkowe, więc nie dziwne, że EA wycofuje się z promowania gry za pomocą wizerunku piłkarza, na którego padł cień podejrzeń o poważne przestępstwo.

Oficjalnie Electronic Arts tłumaczy zmiany „chęcią promowania nowych piłkarskich talentów i koniecznością dostosowania przekazu do stale zmieniających się preferencji kibiców”, ale chyba nikt tego tłumaczenia nie kupuje.

źródło: wirtualnemedia.pl