Cregle iPen - pierwszy rysik dla iPada z kursorem - Tabletowo.pl

Cregle iPen – pierwszy rysik dla iPada z kursorem

Tabletowo.pl Cregle iPen - pierwszy rysik dla iPada z kursorem Akcesoria Apple Nowości

Kursor jest taki 2005, któż potrzebowałby go na nowoczesnym tablecie wyposażonym w czuły ekran dotykowy? Otóż okazuje się, że jego obecność doceniliby artyści i rysownicy, którzy tworzą na Apple iPadzie. Takim osobom wyszła na przeciw firma Cregle, która opracowała rysik iPen. Akcesorium samo w sobie niewiele różni się od innych tego typu urządzeń dostępnych na rynku, lecz dzięki dodawanemu do zestawu adapterowi podłączanemu do portu tabletu, staje się wyjątkowe.

Powyższe wideo przedstawia działanie i zalety iPen. Rysik ten pozwala na bardzo precyzyjne rysowanie i pisanie, które zapewnia zewnętrzny adapter. Dzięki ultradźwiękom i podczerwieni, rejestruje on pozycję stylusa nad ekranem tabletu z dużą dokładnością. Fakt ten docenią artyści, którzy tworząc szkice muszą dbać o najdrobniejsze szczegóły.

Tabletowo.pl Cregle iPen - pierwszy rysik dla iPada z kursorem Akcesoria Apple Nowości

Co więcej, iPen wyposażono w funkcję „odrzucania dłoni” i czujnik zbliżeniowy dający namiastkę poziomów nacisku znanych z profesjonalnych tabletów graficznych. Warto wspomnieć, że do poprawnego działania, iPen wymaga specjalnie zaprojektowanej aplikacji. W tej chwili kompatybilny jest z Ghostwriter Notes, My Notebook!, iWriteWords i GoodNotes, a w lutym 2012 roku do listy tej dołączą ArtRage, forScore, ibisPaint, Notes Plus, pdf-notes, Procreate, Sketch Club, Speed Text, TacticsView, TouchDraw oraz Writing Kana.

Cregle iPen jest obiecującym projektem, który potrzebuje wsparcia, aby się rozwijać. Pierwsze egzemplarze tego wyjątkowego akcesorium można zamówić w przedsprzedaży na stronie Kickstarter w cenie $50 dla pierwszych 250 kupujących oraz $89 dla pozostałych.

via Gizmodo

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona