CPU-Z debiutuje w Google Play

CPU-Z to narzędzie dość popularne wśród użytkowników komputerów z systemem Windows. Pokazuje ono użytkownikowi szczegóły dotyczące poszczególnych elementów komputera. Kilka dni temu w internetowym sklepie Google Play zadebiutowała darmowa wersja CPU-Z przeznaczona na urządzenia z systemem Android.

Mobilne wcielenie CPU-Z pozwala nam nie tylko sprawdzić podstawowe informacje dotyczące naszego urządzenia, takie jak model procesora, układu graficznego czy ilość pamięci RAM, ale też daje nam dostęp do bardziej szczegółowych informacji, takich jak chociażby osobne dane dotyczące użycia każdego rdzenia. Aplikacja ta może okazać się niezwykle przydatna dla posiadaczy tańszych, „niefirmowych” tabletów, którzy chcieliby odkryć co dokładnie kryje się w obudowie ich urządzeń, ale też dla osób chcących monitorować stan techniczny posiadanych „dachówek” (zwłaszcza, że aplikacja zajmuje naprawdę niewiele miejsca). Warto zauważyć, że aplikacja nie wymaga żadnych specjalnych uprawnień, co w tego typu narzędziach zdarza się naprawdę rzadko.

Aplikacja CPU-Z znajduje się obecnie w fazie beta, przez co nadal mogą występować w niej niewielkie błędy. Zainteresowani mogą pobrać ją za darmo ze sklepu Google Play.