Courier – dwuekranowy tablet Microsoftu jednak trafi na rynek?

dwuekranowy tablet Microsoftu

Pamiętacie jak jakiś czas temu pojawiły się pierwsze wiadomości na temat interesującego dwuekranowego tabletu Microsoftu? Courier, bo o nim mowa, miał być rewelacyjnym urządzeniem, mającym przynieść firmie z Redmond wielki sukces.

Jednak jak szybko koncepcja sprzętu ujrzała światło dzienne, tak jeszcze szybciej pomysł jego stworzenia umarł. Dziś pojawił się cień nadziei, że Courier jednak trafi do seryjnej produkcji. W końcu nie bez powodu firma poczyniła starania w tymże właśnie kierunku.

Szczegóły: 19 stycznia bieżącego roku Microsoft złożył wniosek do amerykańskiego urzędu patentowego o przyznanie patentu dwuekranowego tabletu internetowego. W ostatnich dniach patent został przyznany na 14 lat.

Co więcej, zagraniczne portale nie mogą uwierzyć w fakt, iż Microsoft wraz z innymi firmami włożył mnóstwo środków finansowych w celu stworzenia wyłącznie koncepcji urządzenia. Wśród producentów, którzy go przygotowywali, był między innymi Minimal.

Sami widzicie, że jest wielka szansa, że jednak tablet Microsoft Courier pojawi się na rynku. Musimy jednak cierpliwie poczekać na ten moment, gdyż nie wiadomo kiedy on może przyjść.

Źródło