Coś niesamowitego od Amazona już 18 czerwca (tajemnicze wideo) | Tabletowo.pl

Coś niesamowitego od Amazona już 18 czerwca (tajemnicze wideo)

Dołącz do dyskusji 0

A właściwie „coś niesamowitego” w cudzysłowie. Tak twierdzi firma, ale dalej nie wiemy o co konkretnie chodzi. Ale mamy kilka wskazówek. Po pierwsze, będzie to jakieś urządzenie. Najprawdopodobniej tablet lub smartfon.

Amazon zaprosił media (i nie tylko) na wydarzenie, które ma się odbyć 18 czerwca i wszystko wskazuje, że chodzi tu o pierwszy smartfon od Amazona lub o mały tablet. Firma, która zaczynała od sprzedaży książek, już jakiś czas temu mocno zaznaczyła swoją rynkową obecność dzięki czytnikom z serii Kindle. Później pojawiły się pierwsze tablety, wykorzystujące Android AOSP, czyli Kindle Fire.

Czy wreszcie przyszedł czas na smartfona? Jeśli plotki się potwierdzą, urządzenie będzie wyposażone w 5 (!) kamer na przednim panelu oraz jedną na plecach. Po co? Trudno powiedzieć, ale Amazon z pewnością szykuje coś wyjątkowego i dotąd niespotykanego. Można domyślać się, że umiejscowienie obiektywów na rogach urządzenia, może posłużyć do uzyskania efektów 3D, ale są to na razie jedynie przypuszczenia.

Plotki wskazują na ekran 720p (trochę mało jak na flagowca) i procesor Qualcomma. Być może Amazon po raz kolejny chce zagrać nie specyfikacją a ceną. Czytniki Kindle i pierwsza seria tabletu Fire odniosły niekwestionowany sukces. Kolejne generacje jednak nie zostały przyjęte z nadmiernym entuzjazmem i Amazon zaczął mocno tracić procentowy udział w rynku tabletów. Czy firma odpowie nową dachówką czy jednak smartfonem? Pozostaje nam czekać na wydarzenie, które odbędzie się w Seattle już za 13 dni. Będziemy informować Was na bieżąco.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona