Cortana zna znaczenie słów - Tabletowo.pl

Cortana zna znaczenie słów

Dołącz do dyskusji 0

Microsoft skrupulatnie rozszerza funkcjonalność swoich produktów. Tym razem na warsztat została wzięta Cortana. Ten asystent głosowy dostał funkcję, która w Polsce z powodzeniem zastąpiłaby słownik języka polskiego. Jeśli nie wiesz co znaczy dane słowo, po prostu zapytaj Cortanę.

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że sformułowanie zapytania w stylu: „Znaczenie przygnębiony” lub „Co oznacza przygnębiony” sprawi, że Cortana poda znaczenie słowa przygnębiony. Tak , jak na poniższym zrzucie ekranowym.

Tabletowo.pl Cortana zna znaczenie słów Aplikacje Microsoft Nowości Windows

Warto odnotować, że Cortana korzysta z ogromnej bazy, jaką jest słownik Oxfordu. Jeśli wyświetlone znaczenie jest niewystarczające, to zawsze można skorzystać z wyszukiwarki Bing lub strony słownika Oxfordu.

Fakt, że nie jest to przełomowa funkcja, ale kolejny krok do tego, by Cortana była bardziej inteligentna. Mnie się podoba takie podejście firmy z Redmond. Jeszcze trochę i w całości przejdę na usługi Microsoftu. ;-)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona