Cortana na Xiaomi Mi Mix - bezramkowy smartfon z asystentką głosową Microsoftu - Tabletowo.pl

Cortana na Xiaomi Mi Mix – bezramkowy smartfon z asystentką głosową Microsoftu

Dołącz do dyskusji 0

W ramach partnerstwa Xiaomi Microsoftem, chiński producent smartfonów otrzymał około 1500 patentów od Microsoftu. W zamian, Xiaomi zobowiązało się do instalowania zestawu aplikacji amerykańskiego koncernu. Wraz z kompletem pakietu biurowego, nowy Xiaomi Mi Mix ma preinstalowaną… Cortanę.

Umowa między Xiaomi Microsoftem sięga początku czerwca tego roku. Ma ona na celu „budowanie trwałych, długofalowych relacji w celu dostarczania najlepszych możliwych doświadczeń dla klientów i fanów Xiaomi”. Dzięki temu, że Cortana jest teraz od początku zainstalowana na Mi Mix, smartfon można wybudzić ze stanu czuwania komendą: „Hey, Cortana”. Pytanie tylko, czy użytkownicy bezramkowego smartfonu rzeczywiście będą korzystać z pomocy wirtualnej asystentki?

xiaomi-mi-mix-cortana

Xiaomi Mi Mix nie jest pierwszym telefonem z Androidem, który otrzymał wsparcie wirtualnego asystenta Microsoftu. W styczniu tego roku OnePlus One i Oneplus 2 również otrzymały aktualizację, która wprowadzała obsługę Cortany na tych smartfonach.

źródło: GSM Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona