Corpse Party – mangowy horror w wersji na iPada

Seria Corpse Party zaczęła swój żywot w 1996 roku, jako hobbystyczna produkcja stworzona przy użyciu programu RPG Maker. Dość szybko doczekała się ona jednak kilku oficjalnych remake’ów i kontynuacji, które zdobyły oddane grono fanów zarówno w Japonii, jak i poza jej granicami. Od jakiegoś czasu tytuł ten jest również dostępny w wersji na urządzenia z systemem iOS, jednak dopiero dziś doczekaliśmy się premiery angielskiej wersji językowej.

Reklama

Fabuła gry na pierwszy rzut oka wydaje się być miksem wyświechtanych kliszy wyciętych z horrorów klasy B. Mamy tu grupę nastolatków, tajemne rytuały, nawiedzoną szkołę i duchy nie mogące zaznać spokoju po brutalnym morderstwie, które wydarzyło się trzydzieści lat temu. Jak to jednak zwykle bywa w przypadku produkcji z kraju kwitnącej wiśni, wraz z rozwojem wydarzeń wszystko robi się tu coraz bardziej dziwaczne i pokręcone. Warto też pamiętać o tym, że jak przystało na „staroszkolną” produkcję mamy tu do czynienia z dość wysokim poziomem trudności. Corpse Party nie prowadzi gracza za rączkę, rozpieszczając go ciągłymi podpowiedziami i ułatwieniami. Wprost przeciwnie, czasem celowo zdarza się jej podrzucić nam fałszywy trop, przez co niektóre fragmenty gry trzeba przechodzić nawet kilkukrotnie. Jeśli dodamy do tego dość wysoką cenę, otrzymamy produkt, który trafi najprawdopodobniej jedynie do wąskiego grona najbardziej oddanych fanów gatunku.

Gra Corpse Party dostępna jest do nabycia w App Store za 19,99 euro.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/corpse-pty/id876316733?” class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]