Corning zapowiada Gorilla Glass 3 - Tabletowo.pl

Corning zapowiada Gorilla Glass 3

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Corning zapowiada Gorilla Glass 3 Ciekawostki Nowości

Żeby na rynku debiutowały coraz ciekawsze tablety, muszą najpierw zadziałać dostawcy wszelkiego rodzaju komponentów: procesorów, akumulatorów czy wyświetlaczy. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Corning, dzięki której matryce będą jeszcze bardziej wytrzymałe na czynniki zewnętrzne. Corning zapowiada bowiem nadejście Gorilla Glass 3.

Podczas gdy w Gorilla Glass 2 postawiono na zmniejszenie grubości powłoki ekranu, tak w Gorilla Glass 3 liczy się przede wszystkim jeszcze wyższa wytrzymałość. Producent poinformował, że Gorilla Glass 3 będzie trzy razy bardziej odporna na zarysowania niż miało to miejsce w poprzedniej generacji. Co więcej, ma powodować zmniejszenie widoczności zarysowań aż o 40%.

Corning ma zaprezentować możliwości Gorilla Glass 3 podczas targów CES 2013 w Las Vegas. Te z kolei wystartują już za kilka dni (teoretycznie zaczynają się ósmego stycznia, ale już kilka dni wcześniej można liczyć na pierwsze wieści stamtąd – dni prasowe, konferencje, itp.). Oczekujcie wiele interesujących wieści!

Tymczasem warto zwrócić uwagę na statystyki, jakimi jakiś czas temu podzielił się producent. Z informacji podanych przez Corning wynikało bowiem, że już ponad miliard urządzeń na świecie posiada Gorilla Glass. Jest to ponad 900 różnych urządzeń pochodzących od 33 koncernów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona