Corning zapowiada antybakteryjne Gorilla Glass | Tabletowo.pl

Corning zapowiada antybakteryjne Gorilla Glass

Dołącz do dyskusji 0

CGG_Antimicrobial_1_2014-01-02[1]

Zarazki na powierzchni ekranów dotykowych to prawdziwa zmora współczesnych urządzeń mobilnych. Niezależnie od tego, jak wiele wysiłku włożymy w walkę z nimi, to i tak od samego początku stoimy na przegranej pozycji. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo firma Corning odda w nasze ręce broń, która może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Twórcy niezwykle popularnego szkła Gorilla Glass zapowiedzieli bowiem, że następna wersja ich flagowego produktu zawierać będzie w sobie cząsteczki srebra, które nadadzą mu właściwości antybakteryjne. Producent zapewnia, że tak zmodyfikowane szkło zachowa swoje właściwości przez okres porównywalny z przeciętną długością życia tabletu, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o zarazki przez cały okres użytkowania wyposażonego w nie urządzenia.

Nowa wersja Gorilla Glass znajduje się obecnie na etapie testów. Nie wiadomo jeszcze kiedy do sprzedaży trafi pierwsze wyposażone w nie urządzenie.

http://youtu.be/egU8GLD7MG8

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona