Corning Gorilla Glass prezentuje ekrany, którym nie straszne światło słoneczne | Tabletowo.pl

Corning Gorilla Glass prezentuje ekrany, którym nie straszne światło słoneczne

Dołącz do dyskusji 0

Ekrany to bardzo modne elementy naszych smartfonów, dlatego producenci skupiają się w dużej mierze właśnie na nich. Jednak zamiast poprawiać ich energooszczędność, jasność czy odwzorowanie kolorów najważniejsze dla firm jest powiększenie rozdzielczości. Dopiero pisałem o Lenovo K920 z 6-calowym ekranem o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, a to przecież tylko jeden z wielu przykładów. Dobrze, że w tym wszystkim są jeszcze firmy, które myślą nieco rozsądniej.

Niedawno pisałem Wam o Japan Display i ich 7-calowym wyświetlaczu o jasności 1000 nitów oraz zapotrzebowaniu na energię niższym o 40% w stosunku do standardowych ekranów LCD. Bardzo wielu osobom spodobał się ten pomysł i nic w tym dziwnego. W końcu jest to rozwój, który rzeczywiście przynosi nam realną zmianę. Mam jednak nadzieję, że na takich właśnie wyświetlaczach pojawi się nowa powłoka ochronna od Corning Gorilla Glass.

Jak widzicie na filmie w tej szklanej płytce jest tylko jedna dziura. Ten większy okrąg to szkło Corning Gorilla Glass, które według zapewnień producenta może zwiększyć widoczność aż o 90%! Oczywiście jeszcze trochę czasu minie zanim ta technologia pojawi się w tabletach i smartfonach, ale już teraz prezentuje się znakomicie.

Dla mnie to jest sensowny rozwój ekranów. Wczoraj pracowałem chwilę na zewnątrz i zrobienie czegokolwiek było prawie niewykonalne. Gdybym miał taką powłokę na wyświetlaczu to nie byłoby z tym żadnego problemu. A Wy co sądzicie o tym rozwiązaniu Gorilla Glass?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona