Cordia Tab: tablet w walce o wolne oprogramowanie - Tabletowo.pl

Cordia Tab: tablet w walce o wolne oprogramowanie

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Cordia Tab: tablet w walce o wolne oprogramowanie Nowości

Cordia Tab to owoc współpracy społeczności miłośników wolnego oprogramowania. Jego pomysłodawcą był Polak, Tomasz Sterna, który postanowił stworzyć tablet mogący pracować pod kontrolą dowolnego systemu operacyjnego opierającego się na jądrze Linux: Cordia HD, MeeGo, Ubuntu, a nawet Android.

Projekt Cordia ma na celu stworzenie funkcjonalnego, intuicyjnego i dedykowanego obsłudze palcem interfejsu dla tabletów, smartfonów i netbooków, których oprogramowaniem jest MeeGo. Interfejs wzorowany jest na elementach Maemo 5 (Hildon UI), który zastosowanie znalazł między innymi w telefonie komórkowym Nokia N900.

Konfiguracja sprzętowa tabletu Cordia Tab nie zapiera dechu w piersiach, lecz znając bardzo dobrą optymalizację systemów operacyjnych opierających się na jądrze Linux, można założyć, że to wystarczy, aby móc pracować w komforcie i nie narzekać na spadki wydajności.

Specyfikacja Cordia Tab obejmuje 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy TFT o rozdzielczości 1024 x 600, procesor ARM Cortex-A8 800MHz, 512MB RAM DDR2, 8GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart pamięci, Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.1 + EDR, kamerkę internetową 2 megapiksele, GPS, 3G, porty miniUSB, HDMI 720p i USB, akumulator o pojemności 3300mAh pozwalający na 4-6 godzin działania, czujnik natężenia światła, akcelerometr oraz pojedynczy głośnik. Wymiary urządzenia wynoszą 192 x 116 x 14 mm, a waga 450g.

Cena tabletu Cordia Tab wynosi około 300$, a jego przedsprzedaż właśnie ruszyła.
Jeśli kochacie wolne oprogramowanie i chcecie je wspierać, przyjrzyjcie się bliżej projektowi Cordia.

Dziękujemy za informację, Mateusz!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona