Cooler Master na targach Computex 2019 – obudowy, zasilacze i peryferia

Podczas odbywających się na Tajwanie targów Computex 2019 Cooler Master zaprezentuje szereg akcesoriów dedykowanych graczom komputerowym. Nowości obejmą szerokie spektrum sprzętu, począwszy od osobistych stacji roboczych po wszechstronne pokoje gier. Jak zapewniają w komunikacie prasowym przedstawiciele CM, prezentowane produkty cechują się ciekawą formą i odpowiednio wysoką funkcjonalnością.

Cooler Master SL600M Black Edition

Logo Cooler Master kojarzone jest przede wszystkim z obudów komputerowych pomagających utrzymać właściwą temperaturę pracy podzespołów, zatem na odbywających się targach nie mogło zabraknąć nowości w tym zakresie. Zaprezentowane zostaną między innymi obudowy z serii Silencio – S400 i S600. Zgodnie z nadaną nazwą odznaczać się będą bardzo dobrym wygłuszeniem zamontowanych wewnątrz podzespołów, dbając jednocześnie o odpowiednie chłodzenie i finanse kupujących – producent zapewnia o ich rozsądnym wycenieniu. Zaprezentowana zostanie również obudowa Mini-ITX MasterCase H100, której charakterystycznym elementem jest 200 mm wentylator RGB. Pojawią się również modele MasterCase SL600M Black Edition oraz COSMOS C700P Black Edition. Ta ostatnia stanowi udoskonalenie poprzednika zarówno pod względem rozwiązań zastosowanych wewnątrz, jak i na zewnątrz obudowy.

Cooler Master Silencio S400

Zasilacze produkcji Cooler Master dbają o zapewnienie stabilnego napięcia podzespołom z najwyższej półki, dlatego producent opracował zupełnie nowy projekt nazwany Thermal Enhanced Platform (TEP). Owocami projektu będą zasilacze z serii XG: Gold Essential, Gold Advanced i Gold Plus. Podstawowym założeniem TEP jest zapewnienie wysokiej wydajności przy zauważalnym spadku emisji cieplnej. Przeprojektowanie obwodu DC-DC, lutowanie maszynowe oraz nowo opracowany transformator o wysokiej wydajności ma za zadanie skutecznie ograniczyć generowanie ciepła podczas pracy zasilaczy.

Cooler Master XG Gold Plus 750

Targi Computex 2019 będą również miejscem prezentacji całkowicie nowej chłodnicy AIO Dual Pump, która cechuje się dwukomorową konstrukcją. Takie rozwiązanie powinno, zgodnie z zapewnieniami producenta, zapewnić rozpraszanie ciepła powstającego w wyniku pracy procesora z większą efektywnością w porównaniu do tradycyjnych chłodnic AIO. Zastosowanie nowatorskiej konstrukcji pozwoliło bowiem na zwiększenie natężenia przepływu i ciśnienia chłodziwa.

Cooler Master MasterLiquid Dual Pump AIO

Zadebiutuje również technologia 3DVCC (3D Vertical Vapor Chamber), która zastępuje tradycyjne rury cieplne. Jej zastosowanie umożliwi lepsze warunki do wymiany ciepła, zmniejszenie oporu przepływu powietrza w aluminiowych żebrach oraz zapewnienie bardziej estetycznego wyglądu. Pierwszym urządzeniem wykonanym w tej technologii będzie MasterAir Maker 3DVCC. Cooler Master zaprezentuje również wentylator MasterFan SF120M, który wyposażono w opatentowaną, kwadratową ramę tłumiącą o średnicy 120 mm. Producent deklaruje, że nowe rozwiązanie zapewni zmniejszenie wibracji i tarcia wewnętrznego.

Cooler Master MasterAir Maker 3DVCC

Cooler Master nie zapomniał także o urządzeniach peryferyjnych, dlatego pokaże m.in dedykowaną profesjonalistom bezprzewodową klawiaturę mechaniczną SK851, która zostanie wyposażona w niskoprofilowe przełączniki firmy Omron. Klawiaturze towarzyszyć będzie mysz bezprzewodowa MM831 wyposażona w sensor o rozdzielczości do 32 000 DPI i obsługująca bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi. Dalszą redukcję kabli na biurku zapewni bezprzewodowy zestaw słuchawkowy MH670 łączący się z bazą przy wykorzystaniu technologii radiowej 2,4GHz. Słuchawki obsługują dźwięk przestrzenny 7.1, a za przechwytywanie głosu gracza odpowiada kierunkowy mikrofon wysięgnikowy.

Cooler Master MH670

Na koniec ciekawostka dedykowana najbardziej zagorzałym miłośnikom wirtualnych wyścigów. Powstałe w wyniku współpracy GTR i Cooler Mastera stanowisko komputerowe będzie wyposażone m.in. w najwyższej klasy fotel wyścigowy. Na w pełni regulowanej ramie można zamontować do trzech zakrzywionych lub płaskich monitorów o przekątnej od 30 do 36 cali albo pojedynczy monitor o przekątnej 50 cali. Najwyższa jakość rozgrywki gwarantowana!

GTA-F Cooler Master Edition

 

Źródło: informacja prasowa, Entrymedia, Cooler Master