Cooler Master zadbał, żeby goście CES 2020 mieli na czym usiąść – oto fotele z linii Caliber i Ergo L

Cooler Master, który przez długi czas był znany głównie z produkcji podzespołów komputerowych, coraz śmielej poczyna sobie w dziedzinach akcesoriów dla graczy. Na CES 2020 firma zaprezentowała na przykład nową serię foteli gamingowych.

Reklama

Cooler Master podczas targów CES 2020 pokazał różne sprzęty – na przykład na stoiskach firmy można było przyjrzeć się nowym zakrzywionym monitorom dla graczy. Firma przy okazji pokazała, na czym przed tymi monitorami można siedzieć, proponując odwiedzającym przetestowanie foteli z linii Caliber i Ergo L.

Cooler Master Caliber R1

To podstawowy model fotela dla graczy. Siedzisko wykonano z oddychającego poliuretanu, co ma zapewnić odpowiednią wentylację podczas wielogodzinnych sesji gamingowych. Wyposażony w regulowane podłokietniki i oparcie oraz poduszki podpierające głowę i odcinek lędźwiowy, ma skutecznie łagodzić bóle pleców i napięcie w odcinku szyjnym.

Reklama

Recenzję tego modelu możecie przeczytać na łamach Tabletowo.

Cooler Master Caliber R2

To właściwie ulepszony Caliber R1. Zastosowano w nim droższe materiały i poprawiono ergonomię. Siedzisko zostało powiększone (czego życzył sobie Paweł w recenzji Caliber R1), a podstawę wymieniono na metalową. Zmodyfikowano też podłokietniki oraz piankowe poduszki podpierające odcinki szyjny i lędźwiowy.

Cooler Master Caliber X1

Ten model uczyniono jeszcze wygodniejszym od poprzednich, stawiając na materiały z wyższej półki. Zwiększono liczbę perforowanych wstawek, które mają się odznaczać jeszcze lepszą wentylacją. Pojawiają się w nim większe możliwości dostosowania. Podłokietniki można regulować w wielu płaszczyznach, również obracać i przesuwać.

Cooler Master Ergo L

To propozycja dla długodystansowców, którzy spędzają przed monitorem długie godziny. Zarówno rama jak i podstawa wykonane są z aluminium. Siedzisko pokryto oddychającą siatką, która ma zapewniać pierwszorzędną wentylację. Podłokietniki i podparcie głowy są regulowane w trzech płaszczyznach, można też zmienić długość siedziska. Zmiana ustawień wysokości i siedziska, dzięki konstrukcji typu unibody, odbywa się w jednym miejscu.

Oprócz foteli, Cooler Master zaprezentował specjalną matę podłogową FM510, zapewniającą ochronę podłodze oraz komfort dla stóp gracza. Taki dywanik gamingowy.

Fotel Cooler Master Caliber R1 jest już dostępny w sprzedaży na Amazonie. Pozostałe modele mają trafić do sklepów przed końcem bieżącego kwartału.

Prawdziwy tron gamera. Pozwala poczuć akcję w grach i ma kolorowe podświetlenie

źródło: informacja prasowa