Acer ConceptD 7 Ezel Pro to odjechany laptop konwertowalny dla twórców

Świat się sukcesywnie zmienia. Wraz z nim pojawiają się nowe potrzeby, na które odpowiedzi szukają producenci sprzętu elektronicznego. Jednym z nich jest Acer – firma, w portfolio której znajdziemy świetne laptopy dla twórców, zamknięte w serii nazwanej ConceptD. Dziś dołączył do nich kolejny sprzęt – Acer ConceptD 7 Ezel i wersja Pro, a także stacja robocza ConceptD 700. Mnie jednak zainteresował głównie laptop i to jemu poświęcę uwagę w większym stopniu.

Laptopy z serii ConceptD nie należą do najtańszych i zaprezentowany dziś ConceptD 7 Ezel, zarówno w wersji podstawowej, jak i Pro, też tani nie będzie – ale o tym później. Nic jednak dziwnego, patrząc na to, jaka została zastosowana tu konstrukcja oraz jakie parametry znajdziemy pod maską.

Po ConceptD 7 Ezel wyraźnie widać, że tworząc ten produkt zespół za niego odpowiedzialny dokładnie przemyślał to, dla jakiej grupy docelowej ma zostać stworzony ten laptop. Zastosowane tu rozwiązania w postaci możliwości korzystania z urządzenia w pięciu różnych trybach, dzięki obracanemu ekranowi i zawiasowi Ezel, jak również chowanego w obudowie rysika, jednoznacznie nakierowują nas, że to sprzęt dla branży kreatywnej. Czyli dla osób wymagających wydajności, ale również mobilności. I taki z założenia ma być właśnie ConceptD 7 Ezel, którego budowa pozwala na wygodne szkicowanie i tworzenie, jak również prezentowanie treści. A to wszystko bez żadnego dodatkowego akcesorium.

Ile portów? Dużo!

Zanim przejdę do najważniejszych parametrów technicznych, czyli tego, co mamy pod maską, od razu zauważę, że mamy tu bardzo bogate zaplecze portów i złączy. Sporo producentów mówiąc o “laptopach dla twórców” zapomina, że porty to jednak bardzo potrzebna rzecz. Tu jednak ich raczej nie zabraknie, bowiem na wyposażeniu znalazł się: pełnowymiarowy (!) czytnik kart SD, dwa porty USB A 3.1, dwa Thunderbolt 3.0, HDMI, DisplayPort, RJ45,. 3.5 mm jack audio i gniazdo ładowania. Przyznajcie – sporo tego.

Przede wszystkim mamy tu wyświetlacz o przekątnej 15,6” i rozdzielczości 4K 3840×2160 pikseli o jasności 400 nitów, pokryty Gorilla Glass 6. Ale to, co w nim ważniejsze, to zastosowanie powłoki przeciwodblaskowej w dotykowej matrycy. Acer chwali się, że ekran przetestowano i skalibrowano tak, by zapewnić najwyższą wierność odtwarzania barw systemu PANTONE Matching System (PMS). Do tego pokrywa 100% gamy kolorów Adobe RGB, a dokładność odwzorowania barw jest na poziomie Delta E < 2.

Ekran jest dotykowy, a użytkownik może z niego korzystać również za pomocą pióra Wacom EMR, który – jak twierdzi Acer – oferuje lepszą precyzję, krótszy czas reakcji, większą rozdzielczość i czułość nacisku oraz przytrzymania, a przy tym są trwalsze niż rysiki pojemnościowe.

Co wewnątrz ConceptD 7 Ezel?

Jeśli chodzi o podzespoły, ConceptD 7 Ezel działa dzięki Intel Core i7 10. generacji, z najnowszymi kartami graficznymi NVIDIA, do 32 GB DRR4 RAM. Na wyposażeniu znajdziemy dyski SSD NVMe PCIe do 2 TB. To wszystko powinno pozwolić na tworzenie trójwymiarowych animacji, edytowanie i renderowanie wideo czy obrabianie zdjęć bez większej zadyszki dla sprzętu.

ConceptD 7 Ezel Pro od wersji podstawowej różni się zastosowaniem karty NVIDIA RTX Quadro 5000, procesora Intel Xeon i Windowsa 10 Pro – a zatem mamy jednostkę dla najbardziej wymagających.

Całość domyka czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku zasilania oraz możliwość korzystania z Windows Hello. Do tego sama obudowa jest pokryta specjalną powłoką, która ma być odporna na plamy i ścieranie – ciekawa sprawa.

I teraz najważniejsze – ceny!

Cena Acera ConceptD 7 Ezel Pro będzie się zaczynała od 15999 złotych i będzie go można kupić na przełomie kwietnia i maja. ConceptD 7 Ezel z kolei będzie startował z poziomu 14999 złotych – do sprzedaży trafi w podobnym czasie.

Stacja robocza Acer ConceptD 700

Jak już zdążyłam zajawić, oprócz laptopa do serii ConceptD dołączyła dziś także stacja robocza o nazwie ConceptD 700. Jest to niewątpliwie sprzęt dla wymagających twórców. Wystarczy spojrzeć na możliwość podpięcia do niego aż czterech monitorów 8K HDR, trzy wentylatory, ale też podzespoły: Intel Xeon E, NVIDIA Quadro RTX 4000, maksymalnie 64 GB DIMM DRR4 RAM czy cztery kieszenie na dyski twarde.

Fajnym “bajerem” jest umieszczona na górze komputera ładowarka indukcyjna (bezprzewodowa), a także wysuwany uchwyt na słuchawki.

Acer ConceptD 700 trafi do sprzedaży w naszym kraju na przełomie marca i kwietnia w cenie zaczynającej się od 17999 złotych.

 

 

źródło: Acer