Acer ConceptD 7 Ezel Pro to odjechany laptop konwertowalny dla twórców

Świat się sukcesywnie zmienia. Wraz z nim pojawiają się nowe potrzeby, na które odpowiedzi szukają producenci sprzętu elektronicznego. Jednym z nich jest Acer – firma, w portfolio której znajdziemy świetne laptopy dla twórców, zamknięte w serii nazwanej ConceptD. Dziś dołączył do nich kolejny sprzęt – Acer ConceptD 7 Ezel i wersja Pro, a także stacja robocza ConceptD 700. Mnie jednak zainteresował głównie laptop i to jemu poświęcę uwagę w większym stopniu.

Reklama

Laptopy z serii ConceptD nie należą do najtańszych i zaprezentowany dziś ConceptD 7 Ezel, zarówno w wersji podstawowej, jak i Pro, też tani nie będzie – ale o tym później. Nic jednak dziwnego, patrząc na to, jaka została zastosowana tu konstrukcja oraz jakie parametry znajdziemy pod maską.

Po ConceptD 7 Ezel wyraźnie widać, że tworząc ten produkt zespół za niego odpowiedzialny dokładnie przemyślał to, dla jakiej grupy docelowej ma zostać stworzony ten laptop. Zastosowane tu rozwiązania w postaci możliwości korzystania z urządzenia w pięciu różnych trybach, dzięki obracanemu ekranowi i zawiasowi Ezel, jak również chowanego w obudowie rysika, jednoznacznie nakierowują nas, że to sprzęt dla branży kreatywnej. Czyli dla osób wymagających wydajności, ale również mobilności. I taki z założenia ma być właśnie ConceptD 7 Ezel, którego budowa pozwala na wygodne szkicowanie i tworzenie, jak również prezentowanie treści. A to wszystko bez żadnego dodatkowego akcesorium.

Reklama

Ile portów? Dużo!

Zanim przejdę do najważniejszych parametrów technicznych, czyli tego, co mamy pod maską, od razu zauważę, że mamy tu bardzo bogate zaplecze portów i złączy. Sporo producentów mówiąc o “laptopach dla twórców” zapomina, że porty to jednak bardzo potrzebna rzecz. Tu jednak ich raczej nie zabraknie, bowiem na wyposażeniu znalazł się: pełnowymiarowy (!) czytnik kart SD, dwa porty USB A 3.1, dwa Thunderbolt 3.0, HDMI, DisplayPort, RJ45,. 3.5 mm jack audio i gniazdo ładowania. Przyznajcie – sporo tego.

Przede wszystkim mamy tu wyświetlacz o przekątnej 15,6” i rozdzielczości 4K 3840×2160 pikseli o jasności 400 nitów, pokryty Gorilla Glass 6. Ale to, co w nim ważniejsze, to zastosowanie powłoki przeciwodblaskowej w dotykowej matrycy. Acer chwali się, że ekran przetestowano i skalibrowano tak, by zapewnić najwyższą wierność odtwarzania barw systemu PANTONE Matching System (PMS). Do tego pokrywa 100% gamy kolorów Adobe RGB, a dokładność odwzorowania barw jest na poziomie Delta E < 2.

Ekran jest dotykowy, a użytkownik może z niego korzystać również za pomocą pióra Wacom EMR, który – jak twierdzi Acer – oferuje lepszą precyzję, krótszy czas reakcji, większą rozdzielczość i czułość nacisku oraz przytrzymania, a przy tym są trwalsze niż rysiki pojemnościowe.

Co wewnątrz ConceptD 7 Ezel?

Jeśli chodzi o podzespoły, ConceptD 7 Ezel działa dzięki Intel Core i7 10. generacji, z najnowszymi kartami graficznymi NVIDIA, do 32 GB DRR4 RAM. Na wyposażeniu znajdziemy dyski SSD NVMe PCIe do 2 TB. To wszystko powinno pozwolić na tworzenie trójwymiarowych animacji, edytowanie i renderowanie wideo czy obrabianie zdjęć bez większej zadyszki dla sprzętu.

ConceptD 7 Ezel Pro od wersji podstawowej różni się zastosowaniem karty NVIDIA RTX Quadro 5000, procesora Intel Xeon i Windowsa 10 Pro – a zatem mamy jednostkę dla najbardziej wymagających.

Całość domyka czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku zasilania oraz możliwość korzystania z Windows Hello. Do tego sama obudowa jest pokryta specjalną powłoką, która ma być odporna na plamy i ścieranie – ciekawa sprawa.

I teraz najważniejsze – ceny!

Cena Acera ConceptD 7 Ezel Pro będzie się zaczynała od 15999 złotych i będzie go można kupić na przełomie kwietnia i maja. ConceptD 7 Ezel z kolei będzie startował z poziomu 14999 złotych – do sprzedaży trafi w podobnym czasie.

Stacja robocza Acer ConceptD 700

Jak już zdążyłam zajawić, oprócz laptopa do serii ConceptD dołączyła dziś także stacja robocza o nazwie ConceptD 700. Jest to niewątpliwie sprzęt dla wymagających twórców. Wystarczy spojrzeć na możliwość podpięcia do niego aż czterech monitorów 8K HDR, trzy wentylatory, ale też podzespoły: Intel Xeon E, NVIDIA Quadro RTX 4000, maksymalnie 64 GB DIMM DRR4 RAM czy cztery kieszenie na dyski twarde.

Fajnym “bajerem” jest umieszczona na górze komputera ładowarka indukcyjna (bezprzewodowa), a także wysuwany uchwyt na słuchawki.

Acer ConceptD 700 trafi do sprzedaży w naszym kraju na przełomie marca i kwietnia w cenie zaczynającej się od 17999 złotych.

 

 

źródło: Acer