Commodore PET oficjalnie zaprezentowany

Kilkadziesiąt lat temu Commodore produkowało komputery, które są pamiętane do dziś. Firma po wielu latach nieobecności na rynku wraca do gry prezentując smartfona z bardzo przyzwoitą specyfikacją.

Commodore PET został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości FULL HD (1920 x 1080 pikseli). Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor MediaTek o częstotliwości taktowania 1,7 GHz. Urządzenie zadebiutuje w dwóch wersjach: z 2GB RAM i 16GB pamięci wbudowanej oraz z 3GB pamięci RAM i 32GB miejsca na nasze pliki.

W smartfonie znajdziemy 13-megapikselowy aparat od Sony z przysłoną f/2.0 oraz kamerkę o matrycy 8 Mpix na przodzie. Całość dopełni akumulator o pojemności 3000 mAh oraz system operacyjny Android w wersji 5.0 Lollipop.

Co ciekawe producent umieści w urządzeniu dwa emulatory gier (VICE C64 oraz Uae4All2-SDL Amiga). Drugą ciekawostką jest dostępność smartfona. Commodore PET ma być sprzedawany początkowo tylko we Włoszech, Francji, Niemczech i… w Polsce. Sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu, model z 2GB RAM i 16GB pamięci będzie kosztował około 300 dolarów, natomiast bardziej „wypasiona” wersja będzie o około 65 dolarów droższa.

Źródło: pocketnow