Colorovo CityTab Lite 7,85” 3G GPS oraz CityTab Lite 10” 3G GPS debiutują na polskim rynku w cenie 399 zł

Polska firma ABC Data S.A. coraz śmielej radzi sobie na naszym rynku. I choć nie ma większych szans z bardziej znanymi markami, atakuje rynek z każdej możliwej strony, oferując przeważnie sprzęt za stosunkowo niewielkie pieniądze. Dziś oficjalnie swojego debiutu doczekały się dwa kolejne tablety z budżetowej serii Lite.

Reklama

Mniejszy z bohaterów posiada 7,85-calową matrycę TFT w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Wnętrze kryje 2-rdzeniowy procesor MediaTek MTK8312 o taktowaniu 1,3 GHz, a także 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji mamy 8 GB pamięci dyskowej i kilka portów łączności: GPS, modem 3G, WiFi, Bluetooth. Na pokładzie znajdziemy jeszcze 2 Mpix aparat główny (z tyłu) i kamerę do wideorozmów w rozdzielczości VGA (z przodu). Ogniwo zasilające posiada pojemność 4000 mAh.

Drugi z przedstawicieli posiada 10-calową matryce TFT w rozdzielczości 1024×600 pikseli. Pracą tabletu zarządza 2-rdzeniowy procesor MediaTek MTK6572 o taktowaniu 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji, jak w przypadku mniejszego brata, mamy 8 GB pamięci dyskowej oraz podobny zestaw modułów (WiFi, Bluetooth, 3G, GPS). Moduły fotograficzne również są niezmienione. Akumulator większego modelu ma pojemność 4500 mAh. Oba urządzenia pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 4.2 Jelly Bean.

Wymienione w tytule tablety mają do zaoferowania (według producenta) dobry stosunek użytych podzespołów do ceny. Przynajmniej takie jest założenie ekonomicznej serii urządzeń CityTab Lite. Dachówki będzie można nabyć w sieci sklepów internetowych Morele.net, U3D, Reset, Agito.pl, X-kom.pl oraz w hipermarketach Saturn i MediaMarkt. Cena obu tabletów to 399 zł.

Patrząc realnie na propozycje Colorovo, można odnieść wrażenie, że nie wyróżniają się one spośród dziesiątek propozycji innych polskich dystrybutorów. Myślę jednak, że znajdą swoich nabywców wśród osób, które w minimalny sposób interesują się elektroniką i potrzebują tego typu urządzeń jedynie do podstawowej konsumpcji treści. Osoby, które interesuje mocniejszy, bardziej topowy sprzęt, powinny szukać go wśród innych marek.