Colorovo CityTab Lite 7” 3G GPS 2.0 z możliwością dzwonienia za 449 złotych - Tabletowo.pl

Colorovo CityTab Lite 7” 3G GPS 2.0 z możliwością dzwonienia za 449 złotych

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Colorovo CityTab Lite 7” 3G GPS 2.0 z możliwością dzwonienia za 449 złotych Nowości

Pamiętam czasy, w których – gdy tablety dopiero pojawiały się na rynku na szerszą skalę – za 449 złotych można było kupić 7-calowy tablet z jednordzeniowym procesorem i ekranem o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Jak dobrze, że czasy te odeszły w zapomnienie… Dziś parametry produktów w podobnej cenie są o wiele lepsze. Przykładem tego niech będzie choćby zapowiedziany dziś tablet Colorovo CityTab Lite 7” 3G GPS 2.0.

Urządzenie to charakteryzuje się przede wszystkim niską ceną – chyba nie powiecie inaczej o kwocie 449 złotych?, a także obecnością na pokładzie modułów: 3G z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych, wysyłania SMS-ów oraz ze wsparciem dla Aero2 i GPS.

Pojawia się pytanie do czego można użyć ten sprzęt – zwłaszcza, gdy na jego pokładzie znajdziemy 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Nigdzie, ani na oficjalnej stronie marki, ani w informacji prasowej, nie znalazłam wiadomości odnośnie tego, że ekran to matryca IPS, jest wprost napisane, że tylko TFT. To z kolei może powodować obawy o jakość wyświetlanego obrazu podczas korzystania z tabletu jako nawigacji samochodowej. Natomiast zastosowana rozdzielczość nie będzie do końca komfortowa podczas przeglądania stron internetowych i czytania wszelkiego rodzaju dokumentów.

Za pracę urządzenia odpowiada system operacyjny Android 4.2 Jelly Bean oraz dwurdzeniowy procesor Mediatek MTK8312 Cortex A7 o częstotliwości taktowania 1,2GHz. Na jego pokładzie nie zabrakło miejsca dla 8GB pamięci wewnętrznej, 1GB RAM, WiFi 802.11 b/g/n, slotu kart microSD, akumulatora o pojemności 2800 mAh, Bluetooth 4.0 , aparatu 2 Mpix, kamerki 0,3 Mpix oraz aplikacji NaviExpert z 3-miesięczną licencją. Wymiary modelu to 188 x 108 x 9,2 mm, natomiast waga: 295 g.

Colorovo CityTab Lite 7” 3G GPS 2.0 na pierwszy rzut oka, jak na swoją cenę, wygląda interesująco. W końcu nie często zdarza się, by w tablecie za 449 złotych znalazło się i 3G, i GPS. Niemniej do szczęścia brakuje tu ekranu IPS. A już do pełni szczęścia – rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i lepszego akumulatora.

źródło: info prasowe Colorovo

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona