Colorfly i803 Q1 to 8-calowy tablet z Windows 8 za 128 dolarów!

Colorfly i803 Q1

Piotr w swoim wpisie o Colorovo CityTab Supreme zastanawiał się, czy budżetowe tablety z Windows 8 mają szansę powalczyć z tanimi produktami na Androidzie. Ja również nie odpowiem Wam jednoznacznie na to pytanie, ale patrząc na urządzenia takie jak Colorfly i803 Q1 myślę, że jest to bardzo możliwe. Specyfikacja nie jest powalająca, ale cena już tak.

Colorfly i803 Q1 został wyposażony w 8-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Bay Trail Z3735E o taktowaniu 1,33 GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować dzięki slotowi na karty MicroSD (maks. 32 GB), dwa 2-megapikselowe aparaty oraz baterie o 3000 mAh.

Specyfikacja nie jest oszałamiająca, ale wynagradza to cena urządzenia, która będzie wynosić 128 dolarów! Będzie on dostępny w sprzedaży 1 czerwca. Taka cena jest możliwa między innymi dzięki temu, że Microsoft zdecydował się zrezygnować z licencji na urządzeniach poniżej 8 cali.

Mimo przeciętnych podzespołów, cena w granicach 400 złotych jest świetna. Gdybym szukał tabletu z takiej półki to miałbym duży dylemat czy nie będzie to lepszy wybór, niż podobne propozycje z Androidem. Teraz moim zdaniem do sukcesu brakuje tylko większej ilości gier i aplikacji w sklepie, co skusiłoby młodszych użytkowników do wybierania produktów z systemem Microsoftu.

Źródło