Co wiemy na temat HTC 10 na dzień przed premierą? Podsumowanie plotek

Jutro, tj. 12 kwietnia, wczesnym popołudniem zostanie zaprezentowany flagowy smartfon HTC na ten rok. Wielu z nas pokłada w nim spore nadzieje i z niecierpliwością wyczekuje jego premiery. Tym bardziej, że przed samą konferencją tajwański koncern narobił wokół swojej nadchodzącej premiery spory szum. Podsumujmy więc, co już wiadomo na temat HTC 10.

Zacznijmy od wyświetlacza. Matryca nie będzie AMOLED-owa, zamiast tego otrzymamy Super LCD 5. Przekątna będzie wynosiła rozsądne 5,2″, dzięki czemu jeszcze swobodnie będzie można korzystać z telefonu jedną ręką i bez większych problemów będzie się mieścił w kieszeni damskich (!) spodni. Rozdzielczość natomiast ma wynosić 2560 x 1440 pikseli, co – w połączeniu z akumulatorem o pojemności 3000 mAh – wydaje się zbyt wysoką wartością. Szczerze interesuje mnie czas pracy urządzenia, bo wiele niestety wskazuje na to, że zbyt długiego użytkowania nie będzie w stanie zaoferować. Obym się myliła, a HTC świetnie zoptymalizowało oprogramowanie. Na szczęście będziemy mieli możliwość korzystania z Quick Charge, co poniekąd jest obejściem problemu krótkiego czasu pracy.

Za działanie smartfona ma odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 820 przy współpracy ze strony 4GB pamięci operacyjnej RAM i Androida w wersji 6.0 Marshmallow z nakładką HTC. Na nasze pliki ma zostać przeznaczona pamięć o pojemności 32GB lub 64GB w zależności od wersji. W przycisku Home pod ekranem z kolei ukryty zostanie czytnik linii papilarnych, który ma działać w ułamku sekundy.

Zdjęcia mamy mieć możliwość wykonywania za pomocą aparatu 12 Mpix (podobno Ultra Pixel) z f/1.8, optyczną stabilizacją obrazu oraz możliwością zapisywania zdjęć w formacie RAW i nagrywania wideo w 4K. Co więcej, przednia kamerka ma mieć 5 Mpix i ma być pierwszą tego typu z optyczną stabilizacją.

Dopełnieniem całości mają być głośniki BoomSound Hi-Fi oraz USB typu C. Oczywiście nie zabraknie również pełnego zaplecza komunikacyjnego, w postaci LTE, WiFi, GPS oraz Bluetooth, jak również 3.5 mm jacka audio.

Wszystkiego na temat HTC 10, który ma trafić do sprzedaży w maju, dowiemy się już jutro. Czego oczekujecie od najnowszej propozycji HTC? Jesteście nią zainteresowani?

źródło: pocketnow, gsmhelpdesk, technobuffalo

Aktualizacja:

Wyciekł film promocyjny:

https://youtu.be/_pKWTitdRlY