Co szykuje Microsoft i Intel 8 sierpnia? Czy chodzi o tablet Dual Boot?

Sądząc po tym, co udało się zagranicznym serwisom wyczytać z poniższej grafiki – Intel i Microsoft szykują coś naprawdę ciekawego na rynek chiński. Będzie chodziło tutaj o sprzętowe rozwiązania Intela w sprzężeniu z dosyć dziwną koncepcją umieszczania w tablecie dwóch różnych od siebie systemów operacyjnych – zresztą konkurujących ze sobą na rynku.

weibu

Patrząc na obrazek możemy być lekko zdziwieni – na ekranie wyświetla się charakterystyczny ekran Start, znany z systemu Windows 8.1, a tuż pod nim widnieje pasek statusu z wirtualnymi przyciskami znany… z Androida. Mamy tu do czynienia albo z fatalną pomyłką osoby, która tworzyła ów plakat lub ze świadomym działaniem, które ma podpowiedzieć zainteresowanym, iż konferencja będzie dotyczyć urządzeń, które zawierają w sobie rozwiązania Google i Microsoftu.

Na konferencji ma się podobno pojawić „gość specjalny” – ale personalia tejże osoby są jak na razie tajemnicą. Obstawia się, że będzie to ktoś z kręgów wielkich producentów nowych technologii. Na tym polu faworytem wydaje się być Asus, chociaż nie wiadomo czy nie będzie to ktoś z typowych, lokalnych firm technologicznych – Chuwi, Xiaomi czy Ramos.