Co Nokia szykuje na końcówkę 2016 roku?

Nokia zniknęła z rynku smartfonów po tym, jak jej dział mobilny trafił pod skrzydła Microsoftu. Na mocy zawartej umowy fiński koncern nie mógł wprowadzać nowych inteligentnych słuchawek do końca września 2016 roku. Moment ten zbliża się coraz większymi krokami, co jest równoznaczne z faktem, że… za kilka miesięcy zadebiutują nowe smartfony Nokii.

Reklama

Nie oczekujcie jednak, że będzie to ta stara Nokia – nie, firma będzie jedynie użyczała nazwy urządzeniom produkowanym w Chinach przez inne marki. tak samo, jak miało to miejsce w przypadku tabletu Nokia N1, wychodzącego z taśm fabryki Foxconn.

Do sieci przedostały się informacje, że na rynku pod koniec bieżącego roku mają pojawić się dwa smartfony. Pierwszy ma mieć ekran o przekątnej 5,2″, drugi – 5,5″, dzięki czemu zostaną zaspokojone dwie grupy odbiorców – dla lubiących średnie i nieco większe przekątne. Co istotne, mają to być matryce AMOLED, których rozdzielczość ma być taka sama – 2560 x 1440 pikseli.

Reklama

Jeśli wierzyć plotkom, urządzenia te mają pracować dzięki czterordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon 820 2,1GHz z Adreno 530 i mają spełniać normę IP68. Dodatkowo, nadchodzące smartfony Nokii mają działać pod kontrolą Androida w wersji 7.0 Nougat, która w momencie ich debiutu ma być już dostępna, a na niego ma być nałożona nakładka Nokia Z Launcher. Podobnie jak w przypadku Nokii N1, także i te produkty będą produkowane przez Foxconn.

Cena smartfonów ma się zaczynać rzekomo od 450 dolarów. Premiera? W Chinach pod koniec roku, a zapewne nieco później również w pozostałych krajach świata.

źródło: androidheadlines, phoneradar, weibo