fot. Pixabay

Co można kupić do 10 dolarów? Przegląd ofert chińskich sklepów #15

W tym tygodniu przygotowałem dla Was listę czterech przedmiotów, które możecie kupić w chińskich sklepach w cenie do 10 dolarów. Zapraszam do lektury.

Reklama
fot. GearBest

Jeszcze nie tak dawno ludzie marzyli o inteligentnym domu. Chyba każdy chciał bezprzewodowo sterować włącznikiem światła lub roletami. Obecnie system ten jest coraz popularniejszy, jednakże w dalszym ciągu jego ceny są wysokie. Często bywa, że w Chinach dostępne są alternatywne rozwiązania za mniejsze pieniądze i tak też jest w tym przypadku. Najtańszy włącznik instalowany na przewód firmy Sonoff dostępny jest za jedyne 4,99 dolara (czyli około 19 złotych), a za jego pomocą można stworzyć między innymi inteligentne lampy.

Włącznik instalowany na przewodzie firmy Sonoff możecie kupić w sklepie >GearBest<

Reklama
fot. GearBest

Jeśli spodobał Wam się pomysł na stworzenie stosunkowo niskim kosztem inteligentnego domu, to ciekawym dodatkiem może okazać się inteligentne gniazdko. Polecany przeze mnie model również pochodzi od firmy Sonoff, a co za tym idzie będziecie mogli sterować całą infrastrukturą za pomocą jednej aplikacji. Warto dodać, że jest ona kompatybilna z Amazon Alexa i Asystentką Google. Myślę, że cena takiego gadżetu nie jest zbytnio wygórowana, bo wynosi 8,99 dolarów (czyli około 34 złotych).

Inteligentne gniazdko firmy Sonoff możecie kupić w sklepie >GearBest<

fot. Aliexpress

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się gadżety, paski LED-owe i żarówki RGB.  Myślę jednak, że jest to dopiero początek dla prawdziwego fana kolorowego podświetlenia i może warto pójść o krok dalej? Co powiecie na podświetlaną muszlę toaletową? Myślę, że taki gadżet wywoła duży uśmiech na twarzy waszych znajomych, bo raczej niecodziennie widzi się takie akcesoria ;) Cena podświetlenia wynosi 2,33 dolarów (czyli około 9 złotych).

Gadżet do podświetlania muszli toaletowej możecie kupić w sklepie >GearBest<

fot. Aliexpress

Jeśli utożsamiacie się z popularnym hasztagiem #xiaomilepsze i uważacie się za wiernych fanów tej marki, powinniście pomyśleć nad zakupem ichniejszego papieru toaletowego! Oczywiście, tak jak wszystko od tego chińskiego giganta, również ten produkt charakteryzuje się ponadprzeciętnym stosunkiem jakości do ceny ;) Za jedyne 9,26 dolarów (czyli około 35  złotych) otrzymacie dwie rolki papieru. Pierwsza z nich jest koloru brązowego, ponieważ została wykonana z bambusa i jest aż cztero-warstwowa. Dodatkowo, producent chwali się jej wysoką wytrzymałością oraz brakiem szkodliwych dodatków. Druga rolka charakteryzuje się białą barwą, czterema warstwami, miękkością oraz dobrą wchłanialnością.

Papier toaletowy od Xiaomi możecie kupić na portalu >Aliexpress<

Podsumowanie

Jak Wam się podobają zaproponowane przeze mnie gadżety? Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu? Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z nich, to koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com