fot. Pixabay

Co można kupić do 10 dolarów? Przegląd ofert chińskich sklepów #14

Podobnie jak co tydzień przygotowałem dla Was listę pięciu przedmiotów, które możecie kupić w chińskich sklepach w cenie do 10 dolarów. Zapraszam do lektury. 

fot. GearBest

Mimo tego, że miałem okazję sprawdzić już wiele uchwytów samochodowych, które zaskoczyły mnie swoją stabilnością, to nadal do niektórych egzemplarzy podchodzę z dozą niepewności. W sklepie GearBest znalazłem model, który mocuje się do „daszka” nad zegarami. Moim zdaniem jest to ciekawe rozwiązanie dla samochodów ze wskaźnikami na środku deski rozdzielczej. W pojazdach z bardziej konserwatywnymi kokpitami lepiej zdecydować się na bardziej klasyczny model, ponieważ taki uchwyt może ograniczać widoczność kierowcy. Akcesorium kosztuje 3,34 dolara (czyli około 12 złotych), więc nie jest to wygórowana kwota.

Reklama

>Uchwyt samochodowy zaczepiany o daszek nad zegarami możecie kupić w sklepie GearBest<

fot. Aliexpress

Memy z nosaczem sundajskim dosłownie zalały polski internet. W sieci praktycznie na każdym kroku można je spotkać. W świecie technologii ten gatunek małpy łączony jest z marką Xiaomi. Warto dodać, że polski odział Xiaomi ma do tego dystans i ostatnio zaadoptował nosacza sundajskiego. Jeśli Wy również marzyliście o takiej adopcji, lecz nie macie wystarczających środków, to mam dla Was dobrą wiadomość. Wystarczy, że zbierzecie 10,96 dolara (czyli około 41 złotych) i będziecie mogli zamówić bohatera memów ;) Warto dodać, że jest ekonomiczny w utrzymaniu, ponieważ jako pluszak nie wymaga dużej uwagi ;)

>Nosacza sundajskiego możecie kupić na Aliexpress<

fot. Aliexpress

Mimo tego, że mamy początek listopada, a za oknem jest piękna pogoda i świeci słońce, to nieubłaganie zbliża się zima. Warto wcześniej się na nią przygotować, aby nie zaskoczyła Was jak polskich drogowców ;) i już teraz zamówić ogrzewane rękawiczki na USB. Czarna wersja kolorystyczna kosztuje 4,03 dolara (czyli około 15 złotych), więc jest to niewielka kwota, a Wasi znajomi na pewno będą Wam ich zazdrościli.

>Rękawiczki na USB możecie kupić na Aliexpress<

fot. GearBest

Jak wcześniej wspominałem, zbliża się zima, może w ramach przygotowań do niej, warto byłoby się wyposażyć w bezdotykowy termometr. Za kwotę 9,99 dolarów (czyli około 37 złotych) możecie połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli kupić coś gadżeciarskiego i użytecznego. Z ciekawszych funkcji ten konkretny egzemplarz ma podświetlany wyświetlacz na różne kolory. Gdy tło jest zielone oznacza to, że temperatura jest odpowiednia, pomarańczowe, to stan podgorączkowy, natomiast czerwony jest równoznaczny z gorączką.

>Bezdotykowy termometr firmy Alfawise możecie kupić w sklepie GearBest<

fot. Aliexpress

Ostatni gadżet powinien przypaść do gustu każdej osobie, która nie posiada przystawki ani funkcji smart w telewizorze. Jeżeli też uważacie, że cena chromecasta od Google jest trochę wygórowana (w porównaniu do najtańszych urządzeń z Android TV), to powinna Was zainteresować chińska odpowiedź na ten gadżet. Za kwotę 11,75 dolara (czyli około 45 złotych) otrzymujecie małe i zgrabne akcesorium, które umożliwia udostępnienie ekranu laptopa, tabletu, smartfon na telewizor.

>Miracast możecie kupić na Aliexpress<

Podsumowanie

Jak Wam się podobają zaproponowane przeze mnie gadżety? Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu? Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z nich, to koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com