fot. Pixabay

Co można kupić do 10 dolarów? Przegląd ofert chińskich sklepów #13

W tym tygodniu przygotowałem dla Was listę pięciu przedmiotów, które możecie kupić w chińskich sklepach do 10 dolarów. Zapraszam do lektury.

Reklama
fot. Aliexpress

W tym tygodniu pierwszym polecanym przeze mnie produktem będzie grzebień (dzięki Paweł za pomysł!). Domyślam się, że większość z Was jest zdziwiona taką propozycją, ale okazuje się, że w Chinach można kupić drewniane grzebienie w naprawdę atrakcyjnych cenach. Warto się nim zainteresować ze względu na to, że drewno jest lepszym materiałem niż plastik. Przede wszystkim nie elektryzuje włosów, a więc nie będą się one puszyły oraz dzięki swojej strukturze pozbawionej łączeń nie będzie ich łamał. Polecany egzemplarz kosztuje jedyne 3 dolary (czyli około 11 złotych), lecz zachęcam do przejrzenia oferty sklepu, ponieważ znajdziecie tam wiele innych modeli grzebieni.

Drewniany grzebień możecie kupić na >Aliexpress<

Reklama
fot. GearBest

Jeżeli nie macie w domu skrzynki z narzędziami lub wiecznie zastanawiacie się jaki klucz jest Wam potrzebny do odkręcenia danej nakrętki, to powinien Wam się spodobać uniwersalny klucz. Dzięki niemu można odkręcać lub dokręcać śruby różnych rozmiarów szybko i wygodnie. Jego cena wynosi 6,25 dolara (czyli około 24 złotych), więc jest naprawdę atrakcyjna.

Uniwersalny klucz możecie kupić w sklepie >GearBest< 

fot. Aliexpress

Jeśli kiedykolwiek szukaliście czytnika kart pamięci, to pewnie wiecie, że wybór odpowiedniego nie jest taki prosty, jak na pozór się wydaje. Wiele tanich propozycji dostępnych w Polsce łączy się z komputerem przy użyciu złącza USB 2.0, które nie należy do najszybszych. Ja chciałbym zaproponować sprawdzony przeze mnie czytnik marki Ugreen, który wspiera USB 3.0 i kosztuje 7,77 dolara (czyli około 30 złotych). Niestety, jego największym minusem jest kompatybilność tylko z dwoma rodzajami kart – SD i TF.

Czytnik kart pamięci możecie kupić na >Aliexpress<

fot. Aliexpress

Jeżeli zdarza Wam się filmować lub fotografować i macie kilka statywów, a przerażają Was ceny adapterów z szybkozłączkami w Polsce, to warto je zakupić na chińskich portalach. Ja mogę polecić zestaw, który kosztuje 7,17 dolara (czyli około 27 złotych), sam go używam od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób mogę poruszać się między kilkoma statywami.

Adapter z szybkozłączką możecie kupić na >Aliexpress<

fot. Aliexpress

Kilka lat temu byłem na etapie poszukiwań myszki do laptopa. Zależało mi na tym, aby była tania, mała, bezprzewodowa i miała dwa dodatkowe przyciski na boku. Zachęcony wieloma pozytywnymi opiniami wybór padł na egzemplarz, który kosztuje około 3 dolary (czyli około 11 złotych). Zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie większość z Was by nie zaryzykowała z kupnem tak taniego gryzonia, lecz ja to zrobiłem i nie żałuję. Używam jej w dalszym ciągu i nic się z nią nie dzieje, więc jeśli szukacie dodatkowej myszki, to mogę Wam ją polecić.

Myszkę możecie kupić na >Aliexpress<

Podsumowanie

Jak Wam się podobają zaproponowane przeze mnie gadżety? Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu? Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z nich, to koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com