fot. Pixabay

Co można kupić do 10 dolarów? Przegląd ofert chińskich sklepów #10

W tym tygodniu przygotowałem dla Was listę pięciu ciekawych produktów, które można kupić w chińskich sklepach. Zgodnie z sugestią czytelnika Maciek Sz, będę się starał trzymać odgórnej granicy 10 dolarów, a jeśli będę poza nią wychodził, to maksymalnie do 12,5 dolara. Zapraszam do lektury.

fot. Aliexpress

Wbrew pozorom zakup dobrej jakościowo i jasnej latarki nie jest taki prosty. W atrakcyjnych cenach dostępne są plastikowe konstrukcje, których jasność wynosi około 130-160 lumenów. W chińskich sklepach można zakupić propozycje od firmy Convoy, która specjalizuje się w produkcji latarek. Model S2+ LED charakteryzuje się metalową budową, jasnością na poziomie 940 lumenów i certyfikatem IPX-8. Jej cena jest bardzo atrakcyjna, ponieważ wynosi jedyne 9,99 dolara (czyli około 37 złotych), za egzemplarz o podobnych parametrach przyjdzie Wam zapłacić w Polsce 2-3 razy więcej.

Reklama

Latarkę Convoy możecie kupić >tutaj<

fot. Aliexpress

Pod ostatnim zestawieniem jeden z czytelników prosił o zaprezentowanie jakiegoś małego statywu. Tak się składa, że jakiś czas temu sam szukałem, a ostatecznie też zakupiłem kilka statywów. Najlepszym rozwiązaniem pod względem stosunku jakość/cena są według mnie modele elastyczne. Co ważne, nie warto ich kupować pod coś cięższego niż mały aparat kompaktowy lub smartfon, ponieważ nie są przystosowane do większych obciążeń niż 300/400 gramów. Najmniejsza wersja kosztuje 5,99 dolara (czyli około 22 złotych).

Elastyczny statyw możecie kupić >tutaj<

fot. Aliexpress

We wcześniejszych tygodniach pokazywałem Wam różne tanie modele słuchawek. Tym razem mam dla Was model ATE od znanej już marki KZ. Mimo tego, że jest to konstrukcja dynamiczna, nie uświadczycie tutaj wylewającego się basu. Charakteryzują się bardzo dobrą sceną, lekko wycofaną średnicą i ciemną górą. W tej półce cenowej grają naprawdę dobrze i jeśli ktoś nie szuka mocno basowego brzmienia, to powinien się nimi zainteresować. Zostały wycenione na 9,99 dolara (czyli około 37 złotych).

Słuchawki KZ ATE możecie kupić >tutaj<

fot. Aliexpress

Jeśli brakuje Wam portów USB w laptopie lub komputerze stacjonarnym, możecie zastanowić się nad zakupem rozdzielacza złącz. Taki gadżet może się również przydać wszystkim, którzy chcą do tabletu/telefonu podłączyć więcej niż jedno akcesorium. Należy jednak pamiętać, że w cenie do 10 dolarów trudno o aktywny HUB USB, więc ja chciałbym polecić pasywny za 4,48 dolara (czyli około 18 złotych).

HUB USB możecie kupić >tutaj<

fot. GearBest

Popularność żarówek RGB w naszym kraju stale wzrasta. Na wyprzedażach można je kupić nawet za 9 złotych, lecz zazwyczaj charakteryzują się słabym poziomem jasności oraz mają dołączony w zestawie pilot. Nie wiem jak Wy, ale ja kupiłem taki komplet i przyznam, że po dwóch dniach znudziło mi się zmienianie kolorów, a później… zgubiłem pilot. Myślę, że warto dopłacić do jasnej żarówki, którą można sterować przy pomocy telefonu! Pewnie wiele osób kojarzy serię od Xiaomi, lecz ich cena znacząco wykracza poza budżet. Chciałbym polecić propozycję od Jiawen, która dostępna jest w cenie 12,05 dolara (czyli około 45 złotych).

Smart żarówkę RGB możecie kupić >tutaj<

Podsumowanie

Jak Wam się podobają zaproponowane przeze mnie gadżety? Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu? Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z nich, to koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

W związku z tym, że seria kierowana jest do Was, naszych czytelników, chciałbym pójść za radą od mindla. Stworzyłem ankietę, w której możecie zaznaczyć najbardziej interesującą Was kategorię przedmiotów, które chcielibyście, by były brane pod uwagę w kolejnych zestawieniach. A jeśli chcielibyście zobaczyć jakiś konkretny produkt, to piszcie w sekcji komentarzy.

Jakie kategorie produktów Was interesują?

Jakie kategorie produktów Was interesują?

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com