Co już wiemy na temat nadchodzącego Nexusa od Huawei?

Pewne jest tylko to, że nic nie jest pewne, a spodziewać powinniśmy się niespodziewanego – czasem, odnosząc się do wszelkiego rodzaju plotek i spekulacji, lubię sobie tak pofilozofować. A wracając do tytułowego tematu, warto zebrać wszystkie informacje, które dotychczas poznaliśmy na temat nadchodzącego smartfona Nexus od Huawei.

Nie od dziś wiemy, że Google szykuje w tym roku dwa produkty – mniejszy, 5,2-calowy – przy współpracy z LG oraz większy, 5,7-calowy, którego produkcją ma się zająć Huawei. Dziś dobrze wszystim znany @evleaks postanowił zebrać najważniejsze wiadomości na temat tego drugiego, które według jego źródeł można uznać za pewnik.

Tak oto potwierdzają się informacje, że Nexus od Huawei ma zostać wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,7″ o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Za jego działanie ma odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 820, a nad bezpieczeństwem naszych danych ma czuwać skaner linii papilarnych. Całość ma zostać zamknięta w metalowej obudowie, a do sprzedaży trafić w czwartym kwartale 2015 roku.

Jak przystało na flagowca od Google, możemy oczekiwać najnowszej wersji systemu operacyjnego (teraz już Androida M), 32GB pamięci wewnętrznej, 3GB RAM, LTE i dobrych aparatów (13 Mpix z tyłu i 5 Mpix z przodu wydaje się pewnym minimum).

Prezentacja nowych Nexusów zbliża się coraz większymi krokami. Wciąż jednak nie wiadomo jak długo Google z partnerami (Huawei i LG) każe nam czekać na smartfonowe nowości.

źródło: Evleaks