Mój ulubiony Cloud Magic się zmienia. Teraz to Newton, płatny… 50 dolarów rocznie za wersję premium | Tabletowo.pl

Mój ulubiony Cloud Magic się zmienia. Teraz to Newton, płatny… 50 dolarów rocznie za wersję premium

Dołącz do dyskusji 0

Świetnie jest obserwować, jak aplikacje, z których korzystamy, rozwijają się. Jak dodawane są nowe funkcje czy interfejs zyskuje pod względem wizualnym. Tak dotychczas miałam z Cloud Magic. Aplikacja dziś „dojrzała”, jej nazwa właśnie się zmieniła, a wraz z nią system monetyzacji programu.

Szybkie wytłumaczenie dla osób, które nie wiedzą czym jest Cloud Magic. To program, który agreguje wszystkie nasze konta mejlowe w jednym miejscu. Oznacza to, że ja na przykład, testując kolejne smartfony, nie muszę logować się do każdej skrzynki mejlowej osobno (a kilka ich mam, co jest dość uciążliwe) – wystarczy, że zaloguję się do Cloud Magic i wszystkie mejle ze wszystkich podpiętych tam kont mam dostępne.

Cloud Magic właśnie zniknęło. Pojawił się Newton

Twórcy programu przyznają, że ich produkt wraz z najnowszą aktualizacją stał się bardziej dojrzały. Przez to właśnie potrzebna była zmiana nazwy, by aplikacja zyskała nową tożsamość. I tak, Cloud Magic zmienił się dziś w Newton.

W stosunku do Cloud Magic, Newton nie zmienił się pod względem interfejsu – zaszły jedynie kosmetyczne zmiany. Najbardziej interesujące są w jego przypadku funkcje, które oferuje.

Do najbardziej interesujących należy zaliczyć możliwość uśpienia wiadomości (ustawienia przypomnienia o niej na konkretną godzinę), zaplanowania daty i godziny wysłania wiadomości, otrzymania powiadomienia, jeśli na danego mejla nie otrzymaliśmy odpowiedzi przed wcześniej wskazanym terminem, a także sprawdzenia, czy adresat odczytał mejla od nas. Są też profile nadawców, dzięki którym nie musimy się zastanawiać, kto do nas napisał i czy na pewno to nie jest spam, jak również możliwość połączenia Newtona z aplikacjami trzecimi, jak Evernote, Pocket, Todolist, Trello, Salesforce czy Zendesk.

50 dolarów za rok?!

Największa zmiana, która chyba najbardziej zabolała użytkowników aplikacji, to wprowadzenie płatności. Dotychczas Cloud Magic był darmowy – wraz ze wszystkimi funkcjami, które oferował. Od teraz jednak uległo to zmianie. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z programu (zarówno nowi, jak i obecni użytkownicy), będzie mógł odpalić 14-dniowy okres próbny. Po tym czasie będziemy musieli podjąć decyzję – czy korzystamy z Newtona dalej za darmo, a co za tym idzie bez funkcji premium, czy jednak decydujemy się na pełną wersję programu, co… będzie wiązało się z opłatą na poziomie 50 dolarów rocznie. To sporo jak na program do obsługi poczty mejlowej. Nawet, jeśli w grę wchodzą naprawdę przydatne i zaawansowane opcje.

W wersji podstawowej nie będzie dostępu do takich funkcji, jak (przede wszystkim): potwierdzenia odczytu wysłanych wiadomości, drzemki, wyślij później, cofnij wysłaną wiadomość czy połączone aplikacje. Czyli tak naprawdę funkcjonalność aplikacji będzie ograniczona do minimum.

Reakcja użytkowników Cloud Magic

Jak wspomniałam, na reakcję użytkowników aplikacji nie trzeba było długo czekać. Jest… lekko mówiąc, negatywna. Ostatnie oceny i komentarze w Google Play wyłącznie to potwierdzają:

cloudmagic-to-newton

Polecacie jakąś alternatywę dla tej aplikacji? Chętnie poznam Wasze typy. myMail, Blue Mail, a może coś innego?

źródło: androidauthority, newton

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona