Civilization Revolution 2 już dostępne w App Store

Kilka lat temu Sid Meier, twórca kultowej serii Civilization, postanowił poeksperymentować nieco z konsolami, czego efektem była gra Civilization Revolution. Mimo iż wspomniany tytuł zaprojektowany został z myślą o konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, to jednak prawdziwy sukces odniósł on na urządzeniach z systemem iOS. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że podczas prac nad jego kontynuacją twórcy skupili się właśnie na urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka.

Reklama

Civilization Revolution 2 stało się tym samym pierwszą odsłoną tej kultowej serii, zaprojektowaną od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych. Na szczęście twórcy nie potraktowali tego faktu jako pretekstu do pójścia na łatwiznę, dzięki czemu fani oryginału otrzymali jego pełnoprawną kontynuację. Nadal mamy tu więc do czynienia z rozbudowaną strategią. Naszym zadaniem jest stworzenie cywilizacji, której uda się przetrwać ciężką drogę od czasów starożytnych aż do współczesności. Druga część przynosi ze sobą jednak całą paletę nowych jednostek, budynków i technologii. W grze spotkamy też kilka nowych, historycznych postaci (w tym nieco bardziej współczesnych, jak choćby John Fitzgerald Kennedy) oraz otrzymamy możliwość rozgrywania pojedynczych scenariuszy wzorowanych na prawdziwych wydarzeniach z historii świata.

Niestety, jak przystało na „pełnowymiarową” produkcję od 2K, za Civilization Revolution 2 będziemy musieli zapłacić dość sporo, bo aż 13,99 euro. Jak na razie gra dostępna jest do nabycia jedynie w App Store. Wersja na tablety z systemem Android powinna ukazać się w bliżej nieokreślonej przyszłości.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id864880531″ size=”large” newtab=”on”]App Store[/button]