Cienkie ramki w tablecie. iPad Pro 2018 wprowadzi nową jakość do branży?

Tablety nigdy nie słynęły z cienkich ramek wokół ekranu. Zostały pod tym względem z tyłu za smartfonami, które były orędownikami bezramkowej rewolucji. Apple przygotowuje jednak urządzenie, które będzie miało stosunkowo wąskie ramki, i jednocześnie będzie tabletem. Chodzi o iPada Pro 2018.

Prawdę mówiąc, spodziewaliśmy się, że Apple zaprezentuje iPada Pro 2018 na tej samej konferencji, co nowe iPhone’y, jednak tak się nie stało. Pojawiające się w sieci informacje ustawicznie przypominają nam jednak, że premiera tego tabletu musi być stosunkowo blisko, skoro słyszymy o nim coraz częściej.

Reklama

Obecnie niektórzy sądzą, że nowy iPad Pro pojawi się razem z iPhonem XR, którego sprzedaż ruszy 28 października. Może być też tak, że Apple poczeka z premierą tabletu aż miną pierwsze dni wysyłki najtańszego z iPhone’ów i ewentualna konferencja poświęcona nowemu urządzeniu zostanie zaplanowana na początek listopada.

Jakkolwiek będzie, mamy Wam do pokazania nowe grafiki prezentujące iPada Pro 2018, pozbawionego przycisku startowego, a więc całkowicie polegającego na technologii rozpoznawania twarzy Face ID. To właściwie zdjęcia monitora (to dopiero się nazywa „zrzut ekranu”), na którym ukazane są schematy i modele CAD spodziewanego iPada. Co ciekawe, jest na nich obecne gniazdo słuchawkowe, którego brakowało na dotychczasowych renderach.

Według pliku CAD, iPad Pro 2018 będzie nieco cieńszy od swojego poprzednika – ma mierzyć 5,86 mm grubości. Dla przypomnienia, obecne edycje iPadów Pro mają 6,1 mm grubości (iPad Pro 10.5″) oraz 6,9 mm grubości (iPad Pro 12.9″).

Z dobrych wiadomości jest jeszcze jedna: nigdzie nie widać wycięcia w ekranie :)

https://www.tabletowo.pl/2018/10/06/sprzedaz-tabletow-ciagle-spada/

źródło: slashleaks przez GizChina