Ciemny motyw w Messengerze już na ostatniej prostej. Przydatna aktualizacja dosięgnie także Google Duo

Facebook przymierza się do wprowadzeniu trybu nocnego w komunikatorze Messenger już od jakiegoś czasu. Funkcja jest już praktycznie gotowa, bo mieszkańcy wybranych krajów już teraz mogą testowo cieszyć tą opcją. Inny komunikator, skupiający się na połączeniach wideo, czyli Google Duo, także czeka na usprawnienia. Deweloper w końcu umożliwi w nim utworzenie czatu grupowego.

Facebook Messenger

O ciemnym motywie Messengera słyszymy już od października ubiegłego roku. Obecnie testowany jest w kilku regionach geograficznych, ale Polskę najwyraźniej ten pilotaż ominął. Jeśli chcecie sprawdzić, czy jakimś cudem załapaliście się na testy, to opcja trybu nocnego powinna pojawić się w sekcji „Ja”.

Reklama

Tak jak można się tego spodziewać, zrzuty ekranu z telefonów osób, którym udostępniono tę funkcję, prezentują Messengera z czarnym tłem, białymi czcionkami i kontrastującymi elementami interfejsu. Niektóre z nich pozostają szare, żeby uczynić ogólny odbiór nieco przyjemniejszym, nie tak „gryzącym” w oczy.

Trudno powiedzieć, czy Facebook zdecyduje się na globalną premierę ciemnego motywu Messengera jeszcze w tym miesiącu. Jak tylko ta funkcja trafi do Polski, na pewno będzie szybko zauważona.

Google Duo

Jeśli ktoś z Was używa Google Duo do połączeń wideo, ucieszy się na wieść, że do aplikacji wkrótce trafi opcja grupowych czatów. Co prawda będzie ona ograniczona do 7 osób (a nie 32, jak w FaceTime od Apple), ale wciąż to miły dodatek.

Funkcja jest na razie testowana, więc nie wszyscy mogą ją wywołać. Tak samo dzieje się z inną nowością w tym komunikatorze, nazwaną Low-light, która „automatycznie dostosuje wideo w ciemnym otoczeniu, tak by inni mogli nas lepiej widzieć”. Brzmi jak coś przydatnego.

Powyższe zmiany mogą trafić do komunikatorów w ciągu kilku następnych tygodni, choć ani Facebook, ani Google nie podają żadnych konkretnych terminów.

 

źródło: fonearena (1) i (2), Android Police