Ciekawy event w Polsce: ponad 2000 graczy Ingress z całego świata rywalizowało o warszawskie Stare Miasto | Tabletowo.pl

Ciekawy event w Polsce: ponad 2000 graczy Ingress z całego świata rywalizowało o warszawskie Stare Miasto

Dołącz do dyskusji 0

Ingress – to pierwszy mobilny tytuł rozszerzonej rzeczywistości od Niantic Inc., twórców Pokémon GO. I tak jak zaznajomionych z tą drugą grą w Polsce mamy naprawdę dużo, a wraz z jej ostatnią aktualizacją niektórzy powrócili do regularnego odpalania tej aplikacji, tak Ingress jest grą mniej znaną. Nie znaczy to jednak, że nie ma swoich fanów. Spotkali się oni ostatnio w Warszawie, w liczbie ponad 2000 osób.

2266 graczy wsparło Lyntona-Wolfe’a w jego badaniach podczas wydarzenia Cassandra Prime Anomaly, które miało miejsce w ubiegły weekend, miedzy 27 a 29 lipca. Wcielili się oni w rolę agentów i stanęli do rywalizacji, która rozgrywała się zarówno w świecie rzeczywistym jaki i wirtualnym. Tylko jedna z dwóch frakcji (The Enlightened – Oświeceni i The Resistance – Ruch Oporu) mogła przejąć kontrolę nad miastem, by następnie wysłać swoich najlepszych agentów do zespołu badawczego Lyntona- Wolfe’a.

Lynton-Wolfe ;)

Lynton-Wolfe jest oczywiście postacią fikcyjną, a samo wydarzenie przypominało eventy Pokemon GO, rozgrywające się od czasu do czasu w różnych częściach świata.

W grze rozszerzonej rzeczywistości Ingress zacierają się granice świata realnego i fikcji. Warszawskie atrakcje turystyczne stały się na kilka dni tajemniczymi portalami, przez które energia z obcego wymiaru przenikała do świata rzeczywistego. Zadaniem graczy było odwiedzenie tych miejsc i zebranie energii na telefonach komórkowych oraz połączenie jej z innymi graczami. W ten sposób całe ulice lub nawet dzielnice mogły znaleźć się pod kontrolą jednej z dwóch frakcji graczy. W Warszawie ostatecznie zwyciężyli gracze The Resistance.

Żeby zorganizowanie takiego wydarzenia było możliwe, Niantic włączył zabytki Warszawy do historii gry we współpracy ze Stołecznym Biurem Turystyki. Na warszawską Anomalię przybyli gracze z całego świata, w tym z Afryki, Japonii i wielu europejskich państw.

W niedzielę obie drużyny zwiedzały miasto i jego atrakcje podczas Mission Day (Dzień Misji). Zagorzali fani mogli również wziąć udział w Stealth Ops oraz Operation Clear Field – treningach fitness z byłymi instruktorami wojskowymi.

Jak widać, spotkanie to obfitowało w dodatkowe aktywności. Mieliście okazję wziąć w nim udział? A może gracie w Ingress?

Pokemon Go okazało się hitem, więc Niantic odświeży Ingress – inną grę rozszerzonej rzeczywistości

źródło: informacja prasowa

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona